בן כספית ואריה אלדד

"צדקנו בכך שצריך לחמש את אזרחי ישראל, ולראיה - היום"

ח"כ יצחק קרויזר על המצב הביטחוני המתוח במדינה לאחר הפיגוע הקשה בסמוך למעלה אדומים • הכריז: "נשמח להישאר ההזויים, המשיחיים, ולא לצדוק"


פיגוע קשה אירע הבוקר (ה') בכביש 1 סמוך למעלה אדומים, כששלושה מחבלים החלו במסע ירי אל עבר הנהגים שעמדו בפקק במקום - נרצח ושמונה פצועים באירוע. השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיע לזירה וטען כי "נמנע כאן אסון גדול מאוד בזכות העובדה שלכל השוטרים ולאזרחים יש נשק". איתן כבל ורוני בר־און דנו בכך ב־103fm עם חבר מפלגתו יצחק קרויזר (עוצמה יהודית), אשר חיזק את יו"ר מפלגתו.

"איתמר צדק בשלל נושאים שהיינו מעדיפים שלא נצדק בהם ונשאר עוצמה יהודית, ההזויים והמשיחיים, כפי שדרשנו לבצע מבצע חסר תקדים נגד חמאס", טען ח"כ קרויזר. "צדקנו בכך שצריך לחמש את אזרחי מדינת ישראל, ולראיה היום. הקריטריון שכל אדם, כל חייל משוחרר שאומן על ידי צה"ל כן לוחם ומחזיק בתעודת לוחם, אין שום סיבה שאם הוא יכול להשתמש ב־M16 בשירותו לא יוכל להחזיק אקדח כאשר הוא משתחרר. ולראיה רואים שגם היום חייל מילואים שהשתחרר לא מזמן בלחימה בעזה, חיסל את אחד המחבלים תוך כדי שהוא חותר למגע ואף נפצע".

אמירותיו של חבר הכנסת הובילו לדין ודברים באולפן, שבהם הוזכר מקרהו המצער של יובל קסטלמן ז"ל. קרויזר הדגיש כי "האירוע של יובל קסטלמן ז"ל הוא קשה מאוד שייזכר לדורות, יובל היה חמוש ברישיון בנשק פרטי, ואותו חייל שביצע מה שעשה היה חייל מילואים. המחסומים שאנחנו דרשנו הם לא המחסומים כפי שאנחנו רואים היום בכביש מספר 1, הסגר צריך להיות על בית לחם, בתוך בית לחם, שתושבי בית לחם לא יוכלו לצאת החוצה, ולא שתושבי ישראל יצטרכו לעמוד ולהימצא במלכודות מוות".

"תושבי בית לחם, אין יוצא ואין בא, אין יכולת לתנועה חופשית", הכריז ח"כ קרויזר. "כפי שאמר השר, הזכות לחיים גוברת על חופש התנועה. אנחנו נשמח להישאר ההזויים, המשיחיים, ולא לצדוק במציאות שאנחנו נמצאים בה היום".

לאור דבריו תהו צמד המגישים אם הוא ומפלגתו צפויים להצביע בעד עסקה לשחרור חטופים אם חמאס יוריד מדרישותיו - כמו מספר אסירים ביטחוניים אך כן יכלול הפסקת אש. "אנחנו אומרים חד משמעית - את חמאס ושאר ארגוני הטרור, גם באיו"ש ובשאר המקומות, צריך להשמיד ולחסל. יש לנו צבא אדיר, חזק, עם מפקדים ראויים, לוחמים גיבורים ואמיצים. אנחנו לא עסוקים בהפלות ממשלה, אנחנו עסוקים ברווחתם של תושבי מדינת ישראל".

עריכה: שני רומנו

22/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יצחק קרויזר
יצחק קרויזר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris