רק לא ביבי?

יהושוע: "רוב הציבור לא רוצה את נתניהו, נגמר הסיפור" • מגל: "יש לך מישהו טוב יותר?" • יהושוע: "איזנקוט - הוא לא מושלם, אבל עדיין ראוי יותר"


בפתח התוכנית שוחחו ינון מגל והכתב והפרשן הצבאי יוסי יהושוע ('ידיעות אחרונות') על התקדמות המלחמה, שזהו יומה ה־135. הפעם דנו השניים בסוגיית 'היום שאחרי' ודנו באפשרות שהמדינה תלך לבחירות לפני סוף המערכה.

"רוב האנשים לא רוצים את ביבי, נגמר הסיפור שלו", טען יוסי בפתח דבריו. "איזה סיפור של ביבי נגמר? תם עידן נתניהו?", שאל ינון. "אחרי המלחמה הזו הוא לא יכול להישאר - הוא והממשלה הזו", הסביר יוסי. "יש לך מישהו טוב יותר מנתניהו לנהל את המדינה?", שוב שאל ינון. "ברור, חסרים אנשים? גדי איזנקוט, לדוגמה", השיב יוסי. "גדי איזנקוט? זה שאמר ש'הבא להורגך השכם להורגו' זו סתם סיסמה? הוא בעיניך יכול להיות ראש ממשלת ישראל?", תהה ינון בפליאה. "יכול להיות שהוא אמר דברים מסוימים וטעה, אבל הוא שראוי יותר מאשר מנתניהו", ציין יוסי. 

בהמשך הבהיר יהושוע כי "לא כולם מושלמים, לא תמצא מנהיג מושלם". מגל תקף: "אבל איזנקוט הוא זה שצמצם את כוחו של צה"ל, הוא זה שחשב שאין מה לתקוף ברצועת עזה, זה שהמליץ לנתניהו להעביר את הכסף מקטאר לחמאס - הוא אבי אבות הקונספציה. הוא טוב יותר מנתניהו? במה הוא טוב יותר ממנו? בזה שאמר שאי אפשר לחלץ אנשים כמו באנטבה?". יהושוע השיב נחרצות: "אז מה? הוא טעה? בסדר, הוא עדיין מתאים. בניגוד לנתניהו הוא לא מפלג. מספיק נתניהו, יש מספיק מנהיגים אחרים. נדמה לי שרוב הציבור, בוודאי אחרי 7 באוקטובר, חושב שתם עידן נתניהו". ינון זעם: "כן? על סמך מה אתה אומר את זה?". יהושוע סיכם: "על סמך הסקרים, והמגמה הזאת תימשך".     

25/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ויוסי יהושוע
ינון מגל ויוסי יהושוע  |  צילום: 103fm
Paris