אודי סגל וענת דוידוב

"לרה"מ לא אכפת מהאנשים הללו"

יהודה, אביו של נמרוד כהן המצוי בשבי, הזדעק נוכח התבטאות שר האוצר והתנהלות הממשלה בסוגיה: "יושבים שם חבורת חלמאים, בני הוא לא אוטו משומש"


התבטאות שנויה במחלוקת נוספת נרשמה אתמול (א') מצידו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ', שתהה מדוע בישראל "לחוצים", לדבריו, להגיע לעסקה שתוביל לשחרור חטופים נוספים. יהודה כהן, אביו של החייל נמרוד כהן בן ה־19 שנחטף לשבי חמאס לפני 142 יום, זעם נוכח דבריו וביקר בחריפות את התנהלות הממשלה בנושא. 

"התגובה מאוד נזעמת. הדברים שלו פשוט חוצפה", תקף יהודה בחריפות את התבטאויותיו של השר בצלאל. "בואי אני אזכיר לו שהוא שר בממשלה, וכנראה הממשלה הזו לא כל כך מוצלחת וחזקה, ולכן ישראל תצטרך לעמוד בדרישות שחמאס מציג, כי אנחנו רוצים את כל החטופים, כולל החיילים, חוזרים הביתה. החיילים והאזרחים נחטפו בגלל ההתנהלות הבלתי אחראית של הממשלה הזו. אם הממשלה לא מסוגלת לעשות את זה, הם מבטיחים 'נלחץ עוד קצת', זה לא קורה, אז שבבקשה יתפטרו, שנלך לבחירות שתהיה פה ממשלה שכן תוכל לנהל משא ומתן ולהגן על המדינה הזו".

כהן המשיך וביקר את הממשלה לאור התנהלותה במערכה: "כמו שזה נראה עכשיו, יושבים שם חבורת חלמאים שיודעים רק ללעוג ולהוציא כל מיני אמירות של א' ב' במשא ומתן, כאילו אנחנו עוסקים פה במכירת אוטו משומש. הבן שלי לא אוטו משומש, הבן שלי לא יכול לחכות לכל החוכמות של השר סמוטריץ', שדואג רק לבייס שלו, לא לשום דבר אחר. אני מדבר על בן אדם שיודע רק ללעוג, ואם הוא מדבר על זה שדיבורים על עסקה יעלו את המחיר, למה הוא מדבר? קורס למכירת מכוניות משומשות. צריך להתחיל תהליך, ואם ראש הממשלה אומר 'בואו נציב תנאים מוקדמים', האנשים ששם בשבי, שסובלים, יחכו עוד קצת כי לראש הממשלה יש זמן".

"אנחנו רוצים עסקה כוללת, שכמובן תתבצע בשלבים, אבל צריך איזושהי מעטפת. מדינת ישראל לא רוצה להגיע לזה, כי לראש הממשלה יותר חשוב להמשיך לחימה כדי לדבר לבייס שלו ולשרוד פוליטית מאשר להחזיר את החטופים", הדגיש, "לא אכפת לו מהאנשים האלה. הוא מדבר על 'אם תהיה מדינה פלסטינית יהיה עוד הפעם שבעה באוקטובר', השבעה באוקטובר קרה במשמרת שלו - שלא יספר לנו סיפורים. מה הוא מנסה להשכיח?"

עריכה: שני רומנו

26/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris