אודי סגל וענת דוידוב

דרמה בעיר צפת: היימנוט קסאו בת ה־9 נעלמה

אביחי כהנא, מנכ"ל משרד העלייה והקליטה, שיתף בניסיונות לאתר אותה: "מה שמטריד אותנו זה שאנחנו לא רואים קצה חוט"


היימנוט קסאו בת ה־9 מצפת נעלמה לפני יומיים וחצי - התיעוד האחרון שלה פורסם אמש (ג'), ובו ניתן לראות את הילדה מדלגת וצוחקת לצד ילדים נוספים במרכז הקליטה שבעיר. אביחי כהנא, מנכ"ל משרד העלייה והקליטה, שוחח עם ענת דוידוב ואודי סגל ב־103fm ושיתף בניסיונות הכבירים למצוא קצה חוט לאיתורה.

"אני נמצא פה במרכז הקליטה בצפת, ולצערי אנחנו לא יודעים הרבה", אמר. "אנחנו עובדים קשה מאוד, משטרת ישראל, הסוכנות היהודית, עובדי המשרד, כדי לנסות למצוא איזשהו קצה חוט כדי להבין איפה היימנוט יכולה להיות. יש פה סריקות גם בתוך הקומפלקס של מרכז הקליטה, גם בסביבה. זו סביבה מאוד מאוד גדולה, וכרגע אחד הדברים שמאוד מטרידים את כולנו זה שאנחנו לא רואים איזשהו קצה חוט בקשר למיקום ולהימצאותה של היימנוט".

עוד שיתף כי "כולם כאן עובדים מסביב לשעון, יש כאן מאות מתנדבים שמגיעים מצפת. מפכ"ל המשטרה היה כאן, שר העלייה והקליטה ביקר פעמיים בחפ"ק המיוחד שהמשטרה פתחה. כולנו מנסים למצוא איפה היימנוט יכולה להיות".

אשר לאפשרות כי היימנוט הלכה עם אדם שהיא מכירה מלפני, כפי שטענה אימה לאחר שנודע כי בתה נעדרת, הסביר: "אנחנו לא מכירים איזשהו ביסוס, האמירה הזו של האימא נבעה מהעובדה שהכול היה מאוד מאוד רגיל. הצילום האחרון, מחלקת פה בתוך מרכז הקליטה פליירים שהם מצאו של בחירות, משהו מאוד רגוע, שלו, ערב רגיל כאן. לא היה איזשהו סימן למשהו מיוחד, אבל אין לנו איזשהו ביסוס".

"אני יכול להגיד שסורקים אותו כבר יומיים", עדכן כהנא בנוגע לחיפושים ברחבי מרכז הקליטה בצפת. "אנחנו נמצאים במקום שבו לא הכרזנו עליו כנסרק, היום יגיע צוות מיוחד שוב של הימ"ר. אתמול עברו פה דירה דירה, אחר כך הבינו שיש בוידמים, פיר של מעלית, כל מיני דברים. אנחנו עדיין בודקים בתוך מרכז הקליטה דווקא בגלל שאנחנו לא רואים שום דבר מסביב".

לסיום הדגיש כהנא כי "אנחנו לא פוסלים שום כיוון, יש גם קושי בסוף, זה חוקרים של משטרת ישראל אבל אנחנו צריכים דוברי אמהרית. אספו גם מצלמות אבטחה. היימנוט באמהרית זו אמונה, אנחנו מאמינים".

עריכה: שני רומנו

28/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


היימנוט בת ה־9
היימנוט בת ה־9  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris