איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"החרדים יצאו מורווחים בבחירות הללו"

אחוזי ההצבעה במגזר החרדי - הפתעת הבחירות? • ישראל כהן ('קול ברמה') על נתון ההצבעה המפתיע: "אחוז ההצבעה החילוני ירד, זה מבליט יותר את ההצלחה"


לאחר שהתקבלו רוב תוצאות הבחירות לרשויות המקומיות, מסתמן כי מפלגת ש"ס היא המפלגה היחידה שהתחזקה ברשויות ברחבי הארץ. ישראל כהן ('קול ברמה') שוחח ב־103fm עם ענת דוידוב והתייחס לדברים.

"בעצם, אחוז ההצבעה החרדי נשאר די דומה למה שיש תמיד. מה שקרה בגלל המלחמה והעובדה שלא היו כל כך קמפיינים בחברה הישראלית, אחוז ההצבעה החילוני ירד, ואז זה מבליט יותר את ההצלחה הגדולה", הסביר כהן בפתח השיחה. "דרעי שנים נלחם ברון קובי, והינה עכשיו הוא המנצח הגדול. בצפת זה מועמד שלו, מועמד שהוא הצליח לייצר קונצנזוס שלם סביבו. לדרעי עצמו יש גם הצלחה באלעד, הוא למעלה מעשור, אולי אפילו 15 שנים, שהוא מנסה להזיז את פורוש. והיה קשה. פורוש, שבע נשמות היה לו, והינה אתמול זה קורה ברוב של 10 אחוזים, לא על חודו של קול".

כהן המשיך והדגיש: "בבני ברק שנים הכול היה נסגר רק בדילים. עכשיו הפעם אחד הבטיח ניקיון, אחד תחבורה, להגיד לך שמחר הם יעשו את זה? לא יודע, אבל לפחות ההבטחה נגעה לאזרח הקטן, לא רק לקהילות. החרדים יצאו פה מורווחים בבחירות הללו. צריך לשים לב, יהדות התורה הפעם, הסיפור עם ש"ס גרם לקרע פנימי. גם זה גרם לאחוז הצבעה גבוה, כי ברגע שיש מחלוקת אנשים יוצאים יותר להצביע".

אשר לשאלה כיצד יסתיימו הבחירות בבית שמש, אמר כהן כי "בית שמש זו שאלה, אם עליזה הייתה זוכה בארבעים אחוזים, הסיפור היה נגמר והיא הייתה מנצחת. אבל עכשיו, ברגע שהיא מגיעה לסיבוב שני מול אחד מהמועמדים, השאלה הגדולה אם אותו מועמד יצליח לאחד סביבו את כל הקהילה החרדית. המאבקים עכשיו היו כל כך סוערים, קשה להאמין שאפשר לגשר. אבל אני חושב שבסוף כן האחריות תנצח, ובסוף הקהילה החרדית תתאחד והסיכויים של עליזה קצת יורדים".

"אתה מעריך שהיא הולכת להפסיד?", תהתה דוידוב, וכהן השיב נחרצות: "כן. ברגע שזה עובר לסיבוב שני יש מצב גדול שכל הציבור החרדי או לפחות רובו יתאחד סביב המועמד החרדי. יהיה מעניין לעקוב. ההערכה שלי, בסוף יתגברו עליהם".

עריכה: שני רומנו

28/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קלפיות - ארכיון
קלפיות - ארכיון  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris