בן כספית ואריה אלדד

"נלחמתי מול מכונה משומנת"

פלורה שושן הפסידה במירוץ לראשות מצפה רמון לאליה וינטר, שגבר עם 57.3 אחוזים מקולות התושבים • הודתה: "המאבק היה מאוד קשוח, עמדתי בו בכבוד"


עם 57.3 אחוזים - אליה וינטר כבר על פלורה שושן במירוץ לראשות מצפה רמון. פרופ' אריה אלדד ובן כספית שוחחו ב־103fm עם שושן, אשר שיתפה בתחושות בעקבות ההפסד.

"נלחמתי מול מכונה משומנת, שהכינה את עצמה למעלה מעשור, עם מנגנונים משומנים והרבה כסף. עמדתי מול כולם", אמרה. "התוצאות הן אומנם תוצאות גבוהות אבל לא מנצחות, אנחנו המפלגה שקיבלנו הכי הרבה קולות. אנחנו התאחדנו תחת המחנה הממלכתי".

על המתחרה מולו התמודדה לראשות מצפה רמון, הדגישה: "אנחנו מדברים על פלג מאוד קיצוני שמוביל, הפלג של הרב טאו. קיצוני מאוד וקשה לעמוד מולו או לחבור אליו ולהסכים. יש הדרה של קבוצות שונות, כמו הלהט"בים, ישראלים שאינם יהודים. קרה משהו במצפה רמון, נשבר הלב, לא בגלל שלא נבחרתי אלא בגלל חוסר השוויון וההעדפה של קבוצה מאוד גזענית ומסוימת על פני מגוון הקבוצות הנהדרות שנמצאות במצפה רמון".

בנוסף התייחסה שושן לטענה כי לאורך השנים אמרו שהישראלים לא רוצים לבוא לגור במקום. "כבר למעלה מעשור שהמגמה התהפכה, מצפה רמון ששוכן על הצוק הכי יפה, מצפה רמון הוא אחד המקומות היפים בעולם. עם מגוון הקהילות, והתהליך שהיה זה צעירים, אומנים, סטודנטים, אנשי עסקים שהגיעו, גילו את המקום, את היופי שלו והשילוב בין הקהילות".

שושן המשיכה והשיבה לשאלת המגישים היכן טעו בדרך לבחירות. "זה קרה לפני כעשרים שנה, כראש רשות חיזק גרעין קיצוני שגורש מדימונה, ושיכן אותו במצפה רמון. התהליך קיבל את התנאים לצמוח, זה גדל והגענו עד הלום. אני לא חושבת שצריך למנוע, אבל כן לאזן, כן להביא אוכלוסיות אחרות, לא לחלק את התקציבים הגדולים באופן לא שוויוני. הם מחזיקים למעלה משש עמותות, הם קיבלו כסף ממשלתי, למעלה מעשרה מיליון. הרשות נשלטה על ידיהם, ראש עיר שהוא חילוני שנתמך על ידי הגרעין ושירת אותם. התהליך הזה היה צריך להיפסק".

"ברגע שהרשות השלטונית מרפדת את אותה קבוצה על חשבון קבוצות אחרות במקום, אז לגרעין או לחבריהם יותר כדאי להגיע. אני חושבת שנתתי פייט מאוד גדול, מול מכונה מאוד משומנת, עם כספים. המאבק היה מאבק מאוד מאוד קשוח, ועמדתי בו מה שנקרא בכבוד", הבהירה. "קשה לי מאוד לשתף פעולה עם קבוצה שהיא לא שוויונית כלפי כל התושבים במצפה רמון. המוטיבציה מאוד גדולה, המאבק רק התחיל. אנחנו אופטימיים".

עריכה: שני רומנו

28/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית ואריה אלדד
בן כספית ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris