ינון מגל ובן כספית

"החרדים מפחדים להתגייס, לא רוצים שיקרה להם מה שקרה לציונות הדתית"

ינון מגל ביקש להסביר מדוע ישנה התנגדות רחבה לגיוס במגזר: "למה על הערבים לא מדברים?" • ברק סרי: "מי שלא מתגייס במדינת ישראל הוא איש מגונה"


בפתח התוכנית שוחחו ינון מגל והמגיש האורח ברק סרי על התנהלות המלחמה בשלל הגזרות. "גלנט זרק פצצה גדולה שיכולה לגרור את המדינה לפיזור הכנסת והליכה לבחירות תוך שבועות", טען סרי אשר לדברי השר יואב גלנט בנוגע לחוק הגיוס. "שר הביטחון רוצה את הדבר הכי טריוויאלי בתקופת המלחמה".

"אותך לא מעניין חוק הגיוס אלא שרידות הממשלה, כל הסיפור הזה מפחיד אותך כי מבחינתך זה יכול להוביל לבחירות, ובבחירות כנראה שנתניהו ילך הביתה", הוסיף. "מי שלא מתגייס במדינת ישראל הוא איש מגונה. חלק גדול מהחרדים היו רוצים את ההשתלבות הזו, אף אחד לא פוגע בשום דבר שקשור לחיים של הציונות הדתית". 

ינון לא התרגש מהדברים. "למה הולכים לפרק את הממשלה רק על החרדים?", שאל. "הצבא ערוך לגיוס חרדים? מה יעשו? יגייסו את החרדים בכוח? למה על הערבים לא מדברים? כל חילוני שלא רוצה להתגייס לא מתגייס. בתקופת ממשלת השינוי אף אחד לא דיבר על זה, לא עשו שום דבר ולא היו הפגנות. כל אלה שנגעו בסרבנות, שלא ידברו מילה".

"החרדים מפחדים להתגייס כי הם לא רוצים שיקרה להם מה שקרה לציונות הדתית", אמר. "אני יודע כמה אנשים מורידים את הכיפה ונחלשים. אתה סתם מדבר מאנטי. אתה תגייס אותם בכוח?". 

29/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris