גיא פלג

"יש משפחות שפשוט התרסקו - אנחנו לבד"

בני, אביה של הילי סולומון ז"ל שנרצחה במסיבה ברעים, שיתף בכאב: "מבחינתי, ב־7 באוקטובר המדינה, הממשלה וכל מוסדותיה פשטו את הרגל"


בשבעה באוקטובר נרצחה הילי סולומון ז"ל על ידי מחבלי חמאס שפשטו למתחם מסיבת הטבע סמוך לרעים. בשיחה עם רון קופמן ב־103fm שיתף בני, אביה של הילי, באובדן הקשה שאיתו הוא מתמודד מאז אותה שבת שחורה.

"אני אבא של הילי, שנרצחה בשבעה באוקטובר", הודה בני בפתח השיחה והוסיף: "זה שמאוד משגע אותי, שכל פעם שאני מסתכל בעיתונות, בחדשות, תמיד רושמים את מספר ההרוגים, החטופים, חיילים, פצועים, הרוגים, ואפילו את מספר המחבלים שנהרגו. בשום מקום, בשום סיטואציה, לא רושמים את מספר הנרצחים. אנחנו עומדים על 404 כולל המסיבות ושוטרים שבמעשי גבורה הצליחו, וזה כולל ה־1,400 שנרצחו".

בני המשיך וסיפר על רגעי התופת שחוותה בתו במתקפת הטרור האכזרית. "הילי הגיעה למסיבה עם עוד שני חברים, חברה וחבר מאוד קרוב מכפר יונה. בגדול, היא לא הייתה אמורה להיות שם, אבל לרוע המזל והגורל היא כן הייתה שם. הם הגיעו בשתיים לפנות בוקר, ובשש וחצי התחילה כל המהומה. הסיפור שלה דומה לכולם, נכנסו לרכב, ניסו לברוח לכיוון צפון, המשטרה החזירה אותם, ואז רצו לכיוון השדות. הם ראו שהרבה נפגעים מכל הכיוונים ושהם לא יצליחו לברוח, אז הם החליטו להסתרר מתחת לשני רכבים, באזור המסיבה אבל קצת רחוק משם, כקילומטר".

"הם שכבו מתחת למכוניות, העמידו פני מתים", שחזר. "הגיעה נגלה ראשונה של מחבלים, הם ניסו לזרוק עליהם אבנים ולראות אם הם חיים או מתים, הם לא זזו ובכל זאת ירו בהם. בהילי ירו שני כדורים, בחברה שלה מפל גם ירו. והחבר בשם רועי שלו, שהוא גם חטף כדורים בגב. נפגעו הבנות וכנראה כבר בסיבוב הזה הן לא שרדו", שיתף בכאב. "היא הייתה שלושה שבועות לפני 27, שאותו ציינו בבית העלמין".

עוד סיפר כי "אנחנו כרגע מרוכזים בנו ובעצמנו, קהילה של 400 איש, אנחנו נמצאים בקבוצות משלנו, מנסים לעזור אחת לשנייה. יש משפחות מרוסקות, יש פה מקרה שבעקבות האסון הלאומי, משפחות שפשוט התפרקו. יש משפחות שלא קמו עדיין", זעק. "מנסים לעשות, כל אחד עם היכולות והכלים שלו, בשביל לעזור לכלל הקהילה. אחים ואחיות לא זכאים לכלום, על פי כל נושא החוקים והטרור. אני מבחינתי, בשבעה באוקטובר המדינה, הממשלה וכל מוסדותיה פשטו את הרגל. המוסד היחידי שאיתנו זה ביטוח לאומי".

"להילי יש עוד שתי אחיות בוגרות יותר, כל אחת עושה ביכולת שלה לעזור בקהילה. בת אחת יש לה גם חווה, גם שם עושים קבוצות טיפוליות. אנחנו מנסים, כל אחד עם מעט הכוחות והאנרגיות, לעזור לאחרים. יש משפחות שפשוט התרסקו, ואנחנו לבד", הזדעק.

עריכה: שני רומנו

29/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הילי סולומון ז"ל
הילי סולומון ז"ל  |  צילום: רשתות חברתיות
Paris