בן כספית ואריה אלדד

"הטענות שלי כלפי דובר צה"ל - נכנס לאירוע מאוחר מדי"

על פי חמאס, יותר ממאה עזתים נהרגו ומעל 700 נפצעו מאש צה"ל בזמן הכנסת משאיות הסיוע • ד"ר אמיר בוחבוט, הכתב והפרשן הצבאי של 'וואלה', הגיב


לפי חמאס, יותר ממאה עזתים נהרגו ומעל 700 נפצעו על ידי כוחות צה"ל בזמן הכנסת משאיות סיוע לעזה. אריה אלדד ורוני בר־און שוחחו ב־103fm עם הפרשן והכתב הצבאי ד"ר אמיר בוחבוט ('וואלה'), אשר עדכן בכל הפרטים ולא חסך בביקורת מדובר צה"ל.

"הטענות שלי הן כלפי דובר צה"ל", הודה ד"ר בוחבוט ותיאר את השתלשלות האירועים: "4 לפנות בוקר בציר הומניטרי, 30 משאיות במסגרת ציר הומניטרי לאזרחי רצועת עזה. נכנסים אחרי בידוק מרפיח וכרם שלום, מגיעים צפונה, באזור ציר החוף המון מתנפל על אחת המשאיות, וכתוצאה מהדבר הזה הנהג נבהל, נפגע, לטענת צה"ל הוא דורס ומנסה לברוח - נהרגים פלסטינים".

עוד הסביר כי "כל הפעילות ההומניטרית אחרי שעברה את הבידוק בגבול - נטו פלסטינית. היו שלושה מוקדים, מוקד אחד מסתערים, ביזה, גניבה, אלימות כלפי הנהג. אירוע שני, גם אותו דבר, רק שהפעם זה נוגע במשאית האחרונה. יש שם כנופיות שמשתלטות על המשאיות הללו. סג'עייה זה כנופיות פשע שחמאס בעשור האחרון נתן להן ביטוי בזה 'תקבלו כסף, ביום פקודה אתם איתי'. האירוע השלישי, שבו מפקד מחלקת טנקים מזהה המון רץ אליו, הוא מבצע ירי באוויר, לא עצרו, יורה לעבר קרבת הרגליים, לא עוצרים".

"בדמיונו הם יוצאים מפירים, הם יכולים להדביק מטען חבלה לנגמ"ש ולברוח, הוא רוצה להגן על עצמו", התרעם בוחבוט ותקף: "מה עושה דובר צה"ל? משחרר סרטון שלא רואים בו כלום, נכנס לאירוע הזה מאוחר מדי, עד שהוא הפך להיות אפוי בזירה הבין־לאומית".

על הזירה הצפונית וההסלמה הגוברת מול חיזבאללה אמר בוחבוט כי "חיזבאללה הבין שישראל לא רוצה מלחמה, לכן הוא גורר רגליים ונהנה לספק את אהבתו לפטרונו. גבינו מחיר של למעלה מ־220 פעילים, אבל זה לא מה שיחזיר את התושבים לבתים שלהם. יש שתי אפשרויות: הסכם מדיני, מה שנראה לי בסבירות גבוהה, ולהתכונן למלחמה הבאה בלבנון אחרי שנפרק את רצועת עזה. בסוף יש את האירוע שקרה בשבעה באוקטובר ברצועה, הוא יכול לקרות גם להם".

עריכה: שני רומנו

29/02/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עזה - מלחמת חרבות ברזל
עזה - מלחמת חרבות ברזל  |  צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90
Paris