רון קופמן ואריה אלדד

"שני דברים לא יוכלו להישאר כמו לפני 7 באוקטובר - הצבא והשיח"

למרות הסערה סביב חוק הגיוס ח"כ אריאל קלנר (ליכוד) אופטימי לגבי עתיד הקואליציה: "שהממשלה תיפול בגלל משהו שלא נפתר 75 שנים? קצת חסר אחריות"


חוק הגיוס ממשיך לעורר סערה: האם מדינת ישראל לקראת משבר פוליטי נוסף בצל המלחמה? פרופ' אריה אלדד ורון קופמן דנו בכך ב־103fm עם ח"כ אריאל קלנר (ליכוד), אשר התייחס לדברים.

"זה מה שיפיל את הממשלה?", התעניינו צמד המגישים, וח"כ קלנר השיב: "אני לא חושב. אני לא יודע בדיוק מה כל אחד מתכנן, אבל בשלב הזה, כשאנחנו בשעת מלחמה ויש אויב מצפון ומדרום, שהממשלה תיפול בגלל משהו שלא נפתר 75 שנים? זה נראה לי קצת חסר אחריות, לא מאמין שזה יקרה".

עוד טען כי "אני חושב שכולנו מבינים, כל עם ישראל, ששני דברים לא יוכלו להישאר כמו לפני שבעה באוקטובר - אנחנו צריכים צבא גדול והשיח. החרדים לא אויבים, הם אחים אוהבים ואהובים. אפשר לבוא ולהתחיל פה תהליך. הרי גם אם מחר כל החרדים יבואו ויאמרו 'אנחנו מתגייסים', צה"ל לא יודע להתמודד עם זה - זה תהליך. גם תהליך ההכשרה לוקח זמן".

"יש פה ציבור עם צביון מסוים, שגם מבחינת ההיערכות של אותם מקומות שמקבלים אותם. גם במלחמה אנחנו מבינים, הרי אי אפשר לבוא ולגייס עכשיו אנשים שאין להם את ההכשרה המתאימה, הדברים האלה לוקחים זמן", הדגיש וסיכם: "אנחנו צריכים לשאול את עצמנו אם אנחנו רוצים להתחיל פה תהליך של השתלבות או לריב. אני חושב שאנחנו צריכים לעשות את הדברים בהבנה, עם שיח מכבד ועם ההבנה שכולם צריכים להיות שותפים בנטל".

עריכה: שני רומנו

01/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אריאל קלנר
אריאל קלנר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris