ינון מגל ובן כספית

"אסור לעצור, צריך להשמיד את האויב עד הסוף"

אלון דוידי, ראש העיר שדרות, קרא להמשך הלחימה ברצועת עזה: "כולם מבינים שצריך להיכנס ברפיח כדי להשמיד את החמאס"


אלון דוידי, ראש העיר שדרות, שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm וסיפר על מצבם של תושבי הדרום ביום ה־150 מאז שפרצה מלחמת חרבות ברזל. בהמשך התייחס עוד להמשך הלחימה ברצועת עזה והסביר מדוע בעיניו כוחות צה"ל צריכים להיכנס אל תוך רפיח על מנת להכריע את האויב. 

"בע"ה נגיד מברוק שננצח את החמאס והג'יהאד, והאיום הזה יוסר מעלינו, ובע"ה שממשלת ישראל באמת לא תירדם כמו שהיא נרדמה 23 שנים", אמר דוידי בפתח השיחה. "אני מקווה שישנו את הכיוון גם בלבנון וגם ביו"ש, אבל אין ספק שאתמול היה יום מרגש. לראות למעלה מחמשת אלפים תלמידים מגיעים לבתי הספר, לגנים, לראות את ההורים, את צוותי החינוך, עבר הרבה זמן. הרבה זמן ראינו את כולם במקומות אחרים, דיברנו עם התלמידים, הם אומרים 'היינו בירושלים, תל אביב, אילת', והם בבית. אני מקווה שזו תהיה הפעם האחרונה שמדינת ישראל נאלצת לקחת תושבים ולהוציא אותם מבתים".

דוידי המשיך והכריז: "אנחנו צריכים לחיות בעיר שלנו בבטחה, תושבי ישראל צריכים לחיות בבטחה. אני פתחתי בקטן יותר את מוסדות החינוך לפני כשבועיים, והיו בסביבות ה־400 תלמידים, אבל אתמול זהיה היה חמש אלף, והמספרים גדלים גם היום. זה אומר שגם המשפחות שלהם יותר נמצאות בעיר. לפי מה שאני מכיר במספרים, המספרים האלה ימשיכו לגדול. כמובן שיש כאלה שעדיין צריכים את הזמן שלהם, אותם אנחנו מחבקים".

"אני חושב שאחד הדברים שלמדתי בתקופה הזו, בעיקר שיש שבירת אמון כלפי המדינה, כלפי הביטחון, זה לתת לאנשים לבנות את האמון שלהם בקצב הנכון להם", הודה והוסיף: "אין ספק שמבחינתנו, לראות אתמול את הפקקים בבוקר, את התנועה, לפגוש את החבר'ה בחדר כושר ובמקומות אחרים, זה עושה טוב. האדם הוא יצור חברתי, הוא רוצה חברה, והעיר שדרות, אי אפשר להעתיק אותה. אני מאחל לאחים שלנו שיהיה להם גם בניין וישובו לביתם כמה שיותר מהר. אבל להגיד שלא התרגשתי? התרגשתי".

עוד הדגיש כי "אני חושב שתושבי שדרות כבר 23 שנים נמצאים בבית, אנחנו מנצחים יום ויום ושעה שעה שנים רבות. רוב ילדיי צמחו לשבר הזה ולטרור הזה. אני בטוח שכל עם ישראל ירצו לראות את החטופים חוזרים הביתה, גם את החטוף משדרות, מישל היקר, ולשמוח עם בני המשפחות שלהם, שנראה את צה"ל מנצח ושולט בשליטה ביטחונית נכונה וטובה, ורודף את האויבים שלנו בכל מקום - זה יהיה הניצחון הגדול והשינוי שאנחנו מייחלים אליו. אם מדינת ישראל או ממשלת ישראל לא תדבוק בזה יהיה לנו אסון. אני פוגש את כולם, בדבר הזה יש הבנה והסכמה, ואני מקווה בע"ה שפשוט ירדפו אותם, צריך להרוג אותם".

"מצפה לעשות הכול כדי להחזיר את החטופים אבל גם לנצח את המלחמה"

אשר למתווה הפיצויים שמוצע לתושבי הדרום שחוזרים לביתם, הסביר: "למעשה אומרים לאנשים שאם לא יחזרו בשבוע הקרוב יחצו את מענק השיבה בחצי - זו טעות. צריך לתת להם את הזמן שלהם. שוחחתי עם יו"ר תקומה, והוא אמר לי שהוא מטפל בזה, אני מקווה שהדבר הזה ישתנה היום או מחר. לגבי בית החולים, אין לי מושג מאיפה תמיר הביא את זה. לגבי הנושא של המיונים הקדמיים, משרד נגב וגליל, מגיע שאפו, שמו חמישה מיליון למיון הקדמי בשדרות, גם תקומה הולכת לשים כספים, ואני מעריך שאנחנו נבנה באמת מבנה חשוב ונכון. לגבי התקצוב, הדבר היחיד שיש לנו מתוקצב תמיד בהחלטת ממשלה, כל נושא הטר"ם, הפעילות של הלילה של קופות החולים. אף פעם לא היה לנו תקציב אחר".

כמו כן, כאשר נשאל מה הוא מצפה שישראל תעשה כעת כשהתפוצצו השיחות עם חמאס לעסקת שחרור חטופים, השיב דוידי כי אין מנוס מלהיכנס לרפיח: "אני מצפה כל הזמן לעשות הכול כדי להחזיר את החטופים אבל גם לנצח את המלחמה הזו. צריך להשמיד את האויבים שלנו עד הסוף. אסור לנו לעצור, איך יהיו לנו פנים כלפי עשרות אלפי האנשים שנמצאים מחוץ לבית שלהם? אני דבק במה שנתניהו אמר, עושים הכול כדי להחזיר את החטופים".

"פגשתי את אלוף הפיקוד השבוע, אני חושב שכולם מבינים שצריך להיכנס לרפיח כדי להשמיד את החמאס, וצריך גם לעשות בעצימות גבוהה את המלחמה גם בצפון הרצועה, הדברים שם עדיין לא סגורים. צריך להמשיך בכל הכוח", סיכם.

עריכה: שני רומנו

04/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלון דוידי
אלון דוידי  |  צילום: יוסי זלינגר/פלאש90
Paris