ינון מגל ובן כספית

תקשורת בעת מלחמה: נזק או תועלת?

ינון: "אם חמאס היה רואה רק ערוץ 14 הוא כבר היה נכנע, כי היה מבין כמה שאנחנו חזקים ומנצחים" • בן: "ערוץ של הרס והסתה - מכונת רעל"


בפתח השעה השנייה המשיכו ינון מגל ובן כספית לדון במציאות הפוליטית המורכבת במדינה, על רקע הלחימה הקשה והמתמשכת בזירות השונות והקרע העמוק בחברה הישראלית. בפרט ביקשו השניים להתייחס לתפקידה של התקשורת הישראלית במערכה. 

לדבריו של ינון, "אם העולם הערבי והחמאס היו רואים רק ערוץ 14, כבר הייתה עסקת שבויים. חמאס כבר היה נכנע ומביא את הרשימות. כבר היינו מנצחים במלחמה הזאת. הבעיה היא שהם רואים ערוץ 12, הם רואים וקוראים אתכם, זאת הבעיה, ואז הם מתרשמים שאנחנו חלשים, שהכול פה מחלוקות, שאנחנו לא מנצחים - שאנחנו מפסידים. זאת הבעיה".

עוד הוסיף: "אם הם היו רואים רק אותנו, את ערוץ 14, הם כבר מזמן היו נכנעים, כי היו מבינים כמה שאנחנו חזקים ומנצחים. היו רואים את הפצועים שמגיעים לאולפנים, המשפחות של הלוחמים והלוחמים עצמם - כמה שכולם מכניסים רוח לחימה ורוח ניצחון. הבעיה היא שהם רואים ערוץ 12, שהם רואים אתכם, ואז הם חושבים שכולם פה שונאים את ביבי ולא סומכים עליו. בגלל זה הם מצטטים אתכם כל היום - זה דבר מטורף, מצטטים אתכם בזמן מלחמה. למה הם עושים את זה? הם יודעים טוב מאוד למה, כי זה נותן להם את התחושה שהם מביסים את ישראל".

בן לא נשאר חייב והשיב: "העיקרון של נתניהו הוא כזה - כל מה שקורה כשביבי בשלטון - האופוזיציה אשמה, וכל מה שקורה כשביבי באופוזיציה - ראש הממשלה אשם. ערוץ 14 הוא ערוץ של רעל והרס והסתה. מכונת רעל שמטנפת על כל הקצינים - מהרמטכ"ל דרומה. מה שברדוגו ואחרים עושים לרמטכ"ל בוקר וצוהריים וערב - נטפלים לכולם בזמן מלחמה בלי בושה, בלי גרם אחד של בושה".

04/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris