אודי סגל וענת דוידוב

"אני לא הרופא של רה"מ, מאמין שיש לו שפעת"

ח"כ דני דנון התייחס למצבו הבריאותי של נתניהו • על מה שנראה כמו פיצוץ בעסקת החטופים: "הלחץ הצבאי לא מספק - חמאס רואה שלא נערכים לפעולה ברפיח"


על רקע המלחמה, שזהו יומה ה־151, חרושת שמועות נפוצה באשר למצבו הבריאותי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת לאחר שלשכתו פרסמה כי הוא ייעדר מישיבת הממשלה בעקבות שפעת עונתית. חבר הכנסת דני דנון הגיב על הידיעה, ואף התייחס לתקיעות בעסקת החטופים. 

"אני לא הרופא של ראש הממשלה, אני שמעתי את ההודעה שיצאה, ואני מאמין שיש לו שפעת", אמר ח"כ דנון בפתח השיחה. "אני יודע שהיום הוא מכנס דיונים, אני מניח שיהיו מספיק אנשים בישיבות שיוכלו לראות אותו ולהביע חוות דעת. המדינה מתנהלת, יש לה את העוצמה שלה, את המוסדות שלה, ראש הממשלה יום ראשון לא היה במיטבו, והשר לוין החליף אותו בישיבת הממשלה. יש למערכות יכולת לתפקד גם בלי שראש הממשלה נמצא".

נוסף על כך, התייחס חבר הכנסת להחזרתו של שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן ארצה. "המשמעות היא בעצם האמירה שאנחנו לוקחים את הדוח הזה בצורה מאוד רצינית ולא מרוצים ממה שהאו"ם לא עושה עם הדוח הזה. יש פה אמירה שאנחנו לא מתכוונים לעבור לסדר היום עד שמוסדות האו"ם מתכנסים ומקבלים החלטה בנושא. אנחנו צריכים לא להרפות, את העדויות ששמענו הכרנו, אבל העולם כבר שכח. חמישה חודשים מתעסקים בלחץ ההומניטרי של הפלסטינים. אולי הם יזכרו למה אנחנו נמצאים בעזה היום ולמה אנחנו נחושים להכריע את החמאס".

"כבר חמישה חודשים עברו, האו"ם מזמן נמצא במצב בעייתי מבחינת מדינת ישראל. זה צעד של הבעת מחאה. אני מניח שיצטרכו לשקול צעדים נוספים, לראות מה עושים בנושא הזה. צריך לזכור שהזוועות האלו מתמשכות, לא מדובר על זוועות שקרו והסתיימו, זה זוועות מתמשכות במשך חמישה חודשים - לנושא אסור לרדת מסדר היום", הכריז.

לאור אמירותיו תהו צמד המגישים אם לדעתו רק לחץ צבאי יביא לעסקה נוספת, וח"כ דנון השיב: "אני חושב שהלחץ הצבאי הוא לא מספק. אנחנו נמצאים במקום שאנחנו מדברים על רפיח, אבל חמאס לא מטומטם, הוא רואה שאנחנו לא נערכים לשום פעולה ברפיח. אין שום פינוי אוכלוסייה, אין כוחות שנערכים לכך, ולכן הוא מרשה לעצמו להקשיח עמדות. היינו צריכים להיות במקום אחר היום. לפי דעתי כל עוד יש חטופים ישראלים בשבי חמאס, אנחנו כן צריכים לשמור את ציר המשא ומתן פתוח ולא לסגור את הדלת".

"צריך לקבל הוראה להיכנס לרפיח?", הקשו השניים, וח"כ דנון הבהיר: "כן, מזמן. מהשבוע הראשון, היינו צריכים לבוא מדרום ומצפון ולהפעיל עוצמות. אני חושב שהיום היינו צריכים להיות במקום אחר לגמרי, שתהליך פינוי האוכלוסייה כבר קורה, לאזור המרכז ואזורים אחרים, גיוס כוחות. אז היו מבינים את הרצינות שלנו, והמשא ומתן היה נראה אחרת. הייתה איזו צפייה אולי שלקראת הרמדאן יגלו אולי איזו גמישות, אבל למדנו שהאויבים שלנו, מה שמעניין אותם זה הרצח וההרס שלנו. כל הנושא הזה של לוחות הזמנים של החגים לא רלוונטי".

עוד טען כי "בסוף רק שפת הכוח מדברת מול חמאס. יש הישגים, כשמסתכלים על העוצמה והכוח של חמאס, יש הישגים לצה"ל, אבל אתה צריך להכריע - אם אתה לא מכריע את המערכה עד הסוף ההישגים נשחקים. צריך להגביר את הקצב ולפעול בצורה הרבה יתר אגרסיבית בכל רצועת עזה. רפיח זה אזור משמעותי, זה היה צריך לקרות מזמן ועכשיו צריך לפעול שם".

עריכה: שני רומנו

05/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris