ינון מגל ובן כספית

סערה בכוס תה עם לימון?

צמד המגישים בתגובה לשמועות על השפעת שתקפה את רה"מ נתניהו • מגל: "תדלקת שמועות, זה סוג של משאלת לב שלכם" • כספית: "קשקוש מקושקש"


את התוכנית פתחו בן כספית וינון מגל עם מעט עדכונים על המלחמה המורכבת, שזהו יומה ה־151. "לנתניהו הייתה שפעת, היום הוא חוזר לעבודה", ביקש ינון להפיג את מסך הערפל באשר לשפעת שבה לקה ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אנשים חולים בשפעת, זה לא דבר נעים. כשאני חולה בשפעת אני מרגיש לא טוב. אז מה קרה? שמועות". 

בהמשך האשים את חברו לשידור: "תדלקת שמועות, חגגת עליהן, זה אפילו סוג של משאלת לב שלכם שתודו בה בחצי פה, שכולנו מבינים על מה מדובר. זה מעשה מכוער, מגעיל, אתם לא מתביישים לשחות בסחלה של עצמכם. בן אדם חולה ואתם חוגגים. גועל נפש. אתם מדברים על מכונת רעל. פשוט גועל נפש". 

"הנושא שאתה מעלה הוא מעניין וראוי", הבהיר בן. "גל השמועות המטורף שהגיע למחוזות מאוד חמורים שטף אתמול את כל הארץ. אני יודע שבימים האחרונים היה קשה לדבר איתו כי הוא השתעל כמו טרקטור, אז ניסיתי לעשות סדר. כל מי שיש לו מידע מעבר, שיביא הוכחות. כולם חשבו שנתניהו נוסע לשיבא בעקבות הציוץ שלי, רק שהוא לא נסע לשם?". 

"הם סנטימטר מלהודיע שגנץ הדביק אותם"

עוד הדגיש: "הדברים שלך הם קשקוש מקושקש. אם אתם יודעים שראש הממשלה חולה במשהו ויודעים להוכיח זאת, תפרסמו. אם לא, אל תפרסמו. כך זה עובד בעולם של פעם, לא בעולם של השמועות, הספינים ותאוריות הקונספירציה. לשכת ראש הממשלה כרגיל טענה שכל הלשכה נדבקה, הם סנטימטר מלהודיע שגנץ הדביק אותם".

בסיום השיחה שב מגל לימי הרפורמה המשפטית ותקף: "אתה עדיין אומר שאם נעשה רפורמה תחזרו לאותו דבר. כמה אתה תקוע בפוזיציה? כמה עיוור? כמה לא רואה קדימה? כמה בלי עיניים אפשר להיות? אטום למה שגרמת? אמרת שלא תגייס את הילדים שלך, שנפריד את ישראל לשתי מדינות. הערבים שמעו אותך והבינו שהם יכולים לתקוף. לא למדתם כלום. אתם תקועים באותה פוזיציה. אתם פושעים, זה האירוע. עכשיו אתם מדברים על הרמדאן. מי אתם שתחריבו מדינה?". "נתניהו הוא פוחלץ של יריב לוין, גם ברגע זה", אמר כספית. 

עריכה: מיכל קדוש 

05/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris