איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"שר האוצר בחוסר נקיטת עמדה שיחק לידי האופוזיציה"

ח"כ אליהו רביבו מתח ביקורת חריפה על התנהלותו של השר סמוטריץ' בנוגע למס הסיגריות בדיוטי פרי • עוד חשף: "הטלפון שלי נדבק ברוגלה"


בדיון שנערך בוועדת הכספים איים חבר הכנסת אליהו רביבו (הליכוד) לטרפד את העברת תקציב המדינה אם המס על הסיגריות בדיוטי פרי יעלה. בשיחה עם גדעון אוקו ב־103fm ביקש חבר הכנסת רביבו להסביר את דבריו. בהמשך חשף עוד כי הטלפון שלו נדבק ברוגלה. 

"היום יצאה עוד כותרת שקרנית", תקף ח"כ רביבו. "הרפרנרטית שאליה כיוונתי את דבריי ואמרתי שזה סוכם עם מנהליה, היא עובדת באגף התקציבים באוצר. את הסיכומים סיכמנו עם מנהליה באגף האוצר, בידיעתה. היא פשוט פועלת מתוך אג'נדה שאני מאוד מכבד, באפיק הבריאותי, והם מסתכלים במאקרו כלכלה עם השפעות פיסקליות נוספות. משם הגיעו הסיכומים. אני יודע לומר ולהצהיר, ביממה האחרונה לא נפגשתי ולא החלפתי מילה אחת קטנה עם שר האוצר".

אשר למיסוי הסיגריות בדיוטי פרי הדגיש חבר הכנסת כי "אני מעדיף את האינטרסים הכלכליים של מדינת ישראל. לא באופן מכוון חלק גדול מהמהלכים שהובלתי, בתוך ועדת הכספים, יצא שהם היו נגד קהל בוחריי. יצא שמאבק שאני נאבק בו כדי למנוע נזק מטורף לכלכלת ישראל ולרשות שדות התעופה, בתוך זה תהיה הגנה גם כן על חלק מקהל בוחריי. לא הסתרתי את זה, ולכן נתתי לזה ביטוי ראשון".

ח"כ רביבו המשיך וביקש להבהיר כי "רשות שדות התעופה היא הרשות אולי היחידה בישראל שאינה מתוקצבת מקופת המדינה. היא מחלקת את תגמוליה באופן שווה ושווה עם קופת המדינה. ברגע שפוגעים בהכנסותיה יוצרים את המציאות באופן מיידי, גורמים להיות בתת חוזה עם חברה בין־לאומית".

כמו כן, כאשר ציין אוקו כי בישראל ישנה עלייה מתמדת במספר המעשנים, בעיקר בקרב צעירים, טען ח"כ רביבו מנגד: "קונספציה שגויה ברגולציה פסולה ומיותרת של אנשי רשות המיסים גרמה לכך שלא רק שמדינת ישראל תילחם באופן מוצלח במעשנים של הסיגריות האלקטרוניות ותכניס כסף לקופת המדינה, הרגולציה גרמה לכך שהרבה כסף לא ייכנס אבל הרבה סיגריות ייכנסו. אני לא מכיר בן אדם שבהפרש של כמה שקלים באופן חד פעמי בתקופה שהוא נוסע, בגלל עשר חפיסות סיגריות החליט אם הוא מעשן או לא. אם אתה תגיע לקופה עם כמות מעל המותר ותבקש להשאיר אותה בארץ, אתה לא תוכל אלא אם זה יחולק בין מספר נוסעים. המחשב לא מאפשר את זה".

"ביקורת על סמוטריץ'?", הקשה המגיש, וח"כ רביבו הכריז: "את הביקורת שיש לי על שר האוצר אני בעת הזו מעדיף לשמור לפגישות העבודה שלי איתו. טעה שר האוצר שחרף העובדה שבפגישותינו הוכחתי לו שההשפעה שלילית הרסנית, ושהישג בריאותי לא יינתן, טעה שר האוצר שלמרות שהבין את זה לא עצר את זה כשזה עדיין בחיתוליו ועל ידי כך היה מונע חגיגה של האופוזיציה. שר האוצר בחוסר נקיטת עמדה אכן שיחק לידי האופוזיציה".

עריכה: שני רומנו

05/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אליהו רביבו
אליהו רביבו  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris