אודי סגל ואלי כהן

"בהרכב הממשלה המקורי - אין טיפה של אמון"

ח"כ אורית פרקש־הכהן מתחה ביקורת חריפה: "נכנסנו בגלל האסון של ה־7 באוקטובר וכדי להשפיע בקבינט - זה לא אומר שאני חושבת שזאת ממשלה טובה לעם"


חברת הכנסת אורית פרקש־הכהן (המחנה הממלכתי) שוחחה עם אודי סגל ומיה איידן ב־103fm וביקרה בחריפות את תקציב המדינה, בטענה כי שר האוצר איחר בהגשתו, בניגוד לחוק, זאת כדי לטשטש כספים קואליציוניים סקטוריאליים בסכומי שיא.

לדבריה, "אני ביקורתית מאוד כלפי התקציב הזה - בימי מלחמה להשאיר 10 וחצי מיליארד שקל מתוך 13 וחצי, זאת חרפה. אני חושבת שלבטל את פרס ישראל ליזמות לאיל וולדמן כי הוא לא מהצד הפוליטי הנכון ולהגיד שזה 'כי במלחמה לא נותנים פרסים', אבל מצד שני במלחמה לשנות את הסטטוס קוו ולהעלות קצבאות לאברכים ב־50 אחוז, זאת חרפה. במובן הזה אני לגמרי אופוזיציה. נכנסנו לממשלה בגלל האסון של ה־7 באוקטובר וכדי להשפיע בקבינט המלחמה - זה לא אומר שאני חושבת שזאת ממשלה טובה לעם ישראל". 

בהמשך ציינה עוד כי "קצת שכחנו, אבל בסוף הכניסה של בני גנץ וגדי איזנקוט לקבינט המלחמה, סוכם בה על עצירת החקיקה המשפטית, על הארכת המינויים של נושאי המשרות הכלכליות הכי בכירות, של הנגיד שלא רצו להאריך לו את התפקיד, של אחרים, שלא לנגוע ביועצת המשפטית לממשלה, גם חוק הגיוס שעומד עכשיו על הפרק, אני חושבת שברור שמבחינתנו יהיה קו אדום אם לא יעשו שינוי בשוויון בנטל".

עם זאת הודתה: "אנחנו בוחרים את המלחמות שלנו, ובסוף הנושא הביטחוני והרצון שכל חייל שנמצא בחזית יראה ממשלה רחבה שיש בה יותר אמון כי הרי הממשלה בהרכב המקורי שלה - אין טיפת אמון, אנחנו רואים את זה בכל הסקרים. הכניסה שלנו היא לא מושלמת, היא לא באה להציל את הממשלה, היא באה בשביל הציבור ועובדה שרוב הציבור מעריך את הדבר הזה. ידענו שנשלם מחיר".

בהמשך הבהירה: "אנחנו חושבים שאחרי אסון כזה צריך להודיע על תאריך לבחירות ולבקש מחדש את אמון הציבור ובמובן הזה, ההשפעה שלנו היא מוגבלת. אני רק מקווה שהציבור רואה את ההתנהלות שהיא לא טובה בהרבה מאוד דברים כי להגיד 'יחד ננצח' וערבות הדדית, אלה מילים שצריכות להיות נתמכות במעשים ואת זה לא עושה הממשלה בהרכב שלה, לא ראש הממשלה ולא שר האוצר". 

"מי שמע על המשרד להתיישבות הרי לפני הממשלה הזאת?"

פרקש־הכהן לא חסכה בביקורת גם מחברי ועדת הכספים: "אני ציפיתי שבתקופה של מלחמה, חברי הקואליציה יצטרפו לביקורת שלי בוועדת הכספים, עכשיו הם יודעים היטב שתקציב המלחמה הזה הוא תקציב חרפתי של כספי שיא של כל הזמנים בקצבאות למוסדות תורניים והמילואימניקים לא מקבלים את כל הצרכים שלהם ונשות המילואים".

במהלך השיחה, יצאה נגד התקציב למשרד ההתיישבות של השרה אורית סטרוק: "מי שמע על המשרד להתיישבות הרי לפני הממשלה הזאת? משרד באמת יחסית קטן שהפך למשרד עם תקציב מצטבר של מעל למיליארד שקלים וכל חמש דקות בוועדת הכספים אנחנו מקבלים עוד דפים ומגלים שחונים עוד כמה עשרות או מאות מיליוני שקלים של כספים קואליציוניים ופשוט מחכים לאישור משפטי כדי להעביר אותם למשרדים האלה, איפה יוקר המחיה? איפה מנועי צמיחה? איפה לתת יותר כסף בצורה משמעותית, בדיוק כמו שהם שמים את תשומת הלב להייטק".

08/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אורית פרקש הכהן
אורית פרקש הכהן  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris