סיון כהן

"צריכים לעשות עסקה עם השטן - אחרי זה להרוג אותו"

שמשון ליבמן, חבר בצוות המו"מ של החטופים ומי שהיה ראש המטה לשחרור גלעד שליט בזמנו, קרא לעסקה עכשיו: "החוסן הפנימי לא פחות חשוב מכושר ההרתעה"


שמשון ליבמן, חבר בצוות המו"מ של החטופים וראש המטה לשחרור גלעד שליט, שוחח עם סיון כהן ב־103fm והביע את דעתו באשר לעסקת שחרור החטופים, שעל פי פרסומו של ה'ניו יורק טיימס' - רק הולכת ומתרחקת משלחן המשא ומתן.  

"אנחנו יודעים דבר אחד נורא חשוב - מי שאשם במה שקרה זה אנחנו בעצמנו", טען ליבמן בפתח דבריו. "זו מדיניות ההכלה שלנו, זה זה שאנחנו גידלנו במו ידינו את סינוואר, שהיינו יכולים לחסל אותו הרבה פעמים. לבוא ולהגיד שאם הוא יישאר הוא יחזור עוד הפעם לחסל, אז איפה הכוח שלנו? למה אנחנו לא מנענו את זה? למה גידלנו את זה גם אם הוא שוחרר בעסקה כזו או אחרת?"

ליבמן המשיך והתרעם: "היום, חמישה חודשים אחרי האסון הכי גדול של מדינת ישראל, שהחוזה בין המדינה לאזרח הופר, לקחו אנשים מהבתים בפיג'מות, לבוא ולהגיד את הדברים האלו זה כאילו אנחנו מאבדים את עצמנו לדעת בכל המידות של החוסן הלאומי שלנו. אני גר בצפון, אנשים חוששים פה מהצפון כי למדו מה קרה בדרום ואי אפשר לסמוך על הצבא. זו התחושה. זו הנקודה שאני אומר, שגם במציאות של היום, אחד הדברים הקשים שלנו זה לעמוד ולהגיד ולהודות שאנחנו הפסדנו".

"עכשיו אנחנו צריכים לעמוד ולעשות עסקה עם השטן. אין לנו ברירה, אנחנו חייבים להחזיר כדי להיות חזקים, לא כדי להיות חלשים. אחרי זה להרוג אותו", הדגיש. "החובה שלנו להחזיר את עודד ליפשיץ בן ה־84 אחרי שהפקרנו אותו, זו החובה הראשונה שלנו לפני הכול. אם אנחנו רוצים להחזיק מדינה יהודית בישראל, החוסן הפנימי לא פחות חשוב מכושר ההרתעה. לכן אנחנו צריכים לעמוד בקושי הזה ובאומץ, להתייצב בפני עצמנו להגיד את האמת. הרי אנחנו אפשרנו לו לעשות את זה, אף אחד לא עמד שם לשמור בגבול, אף אחד".

לסיום הבהיר ליבמן כי "נצטרך לעשות את חשבון הנפש, אבל דבר ראשון להחזיר אותם. להרוג תמיד יש זמן, אמרו את זה לא מעט גנרלים. קודם כול בואו נחזיר אותם הביתה בעסקה שיש לה מחירים מאוד גבוהים, ואחרי זה די במדיניות ההכלה. יריתם כדור? קיבלתם פצצה. לא עניין של שמאל או ימין, עניין של איך אנחנו נכלכל פה מדינה שהיום היא במשבר הקיומי הכי גדול שלה, בפנים לא פחות מאשר אל מול האויבים שלה בחוץ".

עריכה: שני רומנו

07/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ה־7 באוקטובר - ארכיון
ה־7 באוקטובר - ארכיון  |  צילום: עבד רחים חטיב/פלאש90
Paris