בן כספית ואריה אלדד

"נדב ארגמן שווה קונספציה שכשלה ב־7 באוקטובר"

ראש השב"כ לשעבר טען כי "הרשות הפלסטינית איננה גוף שמעודד טרור" • ח"כ רוטמן זעם: "הגוף שלי רועד, רוצה לקוות שזה הוכחד אחרי 7 באוקטובר"


נדב ארגמן, ראש השב"כ לשעבר, אמר היום (ה') כי "הרשות הפלסטינית איננה גוף שמעודד טרור. הרשות הפלסטינית רואה את עצמה חיה לצדנו. זה הגורם שאיתו נצטרך ללמוד לחיות, ואנחנו צריכים לעשות הכול שהוא יתפוס את הרסן ברצועת עזה". ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) התייחס לדבריו. 

"פיזית הגוף שלי רועד. בא לא לי לבכות שהתפיסה הזאת הייתה בעבר, ואם אתם רוצים לדעת מהי קונספציה, זו קונספציה. נדב ארגמן שווה קונספציה שכשלה ב־7 באוקטובר", אמר רוטמן.

לדבריו, "העובדה שהוא ממשיך לומר את הדברים האלה עכשיו, זה כבר באמת אירוע שאני לא יודע להתמודד איתו. הלוואי שהייתי יכול עכשיו לומר לכם שהתפיסה ההזויה הזאת שנדב ארגמן מציג בדברים האלו, הוכחדה מתוך השב"כ. הלוואי שהייתי יכול להגיד שזה הוכחד לפני 7 באוקטובר. אנחנו יודעים שזה לא המצב. אני רוצה לקוות שזה הוכחד אחרי 7 באוקטובר, ולצערי אני לא בטוח, והדבר הזה הוא בעיניי הזיה".

רוטמן הוסיף וטען: "הרשות הפלסטינית שמשלמת משכורות לטרוריסטים היא לא גורם מעודד טרור? כמה אוויל יכול להיות אדם כדי להוציא משפט כזה מהפה? בואו נדבר על זה שהוא אמר שהיא הנציגות הלגיטימית. ראש שב"כ שלא יודע שבכל בחירות חופשיות שנערכו ברשות, חמאס זוכה לרוב, ושמעל 80 אחוזים מתושבי יהודה ושומרון תומכים באירועי 7 באוקטובר, אז מה הנציגות הלגיטימית שלהם. אני לא ישן טוב שהאדם הזה היה אחראי על ביטחונה של מדינת ישראל".  

"מי לא נבדק? ממי אנחנו לא דורשים אחריות?"

במהלך השיחה גם הביע את דעתו על מסקנות ועדת החקירה לאסון מירון: "אני חטפתי הרבה אש כשאני הצעתי שוועדת חקירה תוקם כוועדת חקירה פרלמנטרית ולא ממלכתית. שמעתי את קרן אומרת 'אנחנו רוצים שאנשים ייקחו אחריות על ההחלטות שלהם', אני חושב שזה מאוד נכון, רק בעיה מאוד קשה".

לטענתו, "ספציפית בעניין מירון, היה שר אוצר במדינת ישראל, קראו לו יאיר לפיד, קיבל החלטה טובה להפקיע את השטח שם עם אמירה שבלי הפקעה אי אפשר לטפל באירוע הזה. אתם יודעים למה הוא עשה את זה? כי הייתה ועדת חקירה פרלמנטרית קודם לכן, שחברי כנסת ישבו ואמרו 'הבלגן הזה חייב להיפסק, ואחת המסקנות הייתה שצריך לעשות הפקעה'. בא השר לפיד ועשה הפקעה. מה עשה בית המשפט? מה עשה היועמ"ש? עצרו את ההפקעה הזאת. מי לא נחקר? מי לא נבדק? ממי אנחנו לא דורשים אחריות? ממי שעצר את ההחלטה של שר האוצר דאז יאיר לפיד. הוא לא נחקר, הוא לא נבדק". 

"מי השופטת ז"ל שהוצבה בראש הוועדה הזאת? אותה שופטת שנתנה את ההחלטה לעצור את ההפקעה של יאיר לפיד. היא מונתה להיות אחראית. אנחנו צריכים לוודא כמדינה שהסמכות והאחריות נמצאות באותו מקום, ואנחנו דורשים ממי שמחזיק בסמכות שתהיה לו את האחריות וההפך", הבהיר. 

07/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נדב ארגמן
נדב ארגמן  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90
Paris