איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"התקציב כרגע לא מאוזן, זו האמת"

ח"כ ולדימיר בליאק, חבר ועדת הכספים, על אישור התקציב לקריאות שנייה ושלישית: "גם עסקים של מילואימניקים ומפונים ודברים שמקצצים עכשיו ייפגעו"


ועדת הכספים אישרה את הצעת התקציב ל-2024 לקריאה שנייה ושלישית. עם זאת, נותר גירעון עצום של 6.6 מיליארד שקלים. ח"כ ולדימיר בליאק (יש עתיד), חבר ועדת הכספים, הגיב לכך בשיחה עם ענת דוידוב ב־103fm.

"אנחנו כאופוזיציה נעשה את שלנו, נעשה כל מה שצריך כדי לעצור את זה. עם אישור התקציב, הממשלה תצטרך לאשר קיצוץ רוחבי נוסף, כלומר, שוב לפגוע בהוצאות של רווחה, בריאות ביטחון רק מתוך משחקים פוליטיים. התקציב כרגע לא מאוזן, זו האמת. הממשלה לא עמדה בהתחייבויות שלה", אמר בליאק והוסיף: "גם עסקים של מילואימניקים וגם המפונים וגם הרבה מאוד דברים שמקצצים עכשיו הכול ייפגע".

רה"מ הורה להביא לאישור הממשלה הקצאה של 25 מיליון שקלים לטובת הקמת הרשות לזהות יהודית של סגן השר אבי מעוז.
"זה במסגרת יישום הכספים הקואליציוניים. אני מניח שאבי איים לא להצביע לתקציב אז מיהרו לאשר לו 25 מיליון שקלים על כלום ושום דבר. זו באמת רשות פיקטיבית ומיותרת שבעת המלחמה אין לה מקום וזה סדר העדיפויות העקום של הממשלה הזו. תאמיני לי יש לי לאן לשלוח אותם, המילואמניקים צריכים את זה, המפונים צריכים את זה ובעלי עסקים קטנים צריכים את זה, אבל הממשלה מפנה את זה לאבי מעוז כי הוא כנראה מאיים להצביע נגד התקציב".

זה יגדיל את התקציב עוד?
"25 מיליון שקלים זה לא סכום שיכול להשפיע באופן מהותי על הגירעון אבל זה גם 25 מיליון שקלים וגם אופק חדש וגם הרבה מאוד כספים שהולכים לדברים שאין להם צורך בעת המלחמה. ולפחות עשרה משרדים מיותרים. הרי בכל זה אפשר לטפל בזה".

זה הכול כדי להחזיק את הקואליציה בכוח?
"בוודאי, במקום לשלוח מסר נכון גם לציבור וגם לסוכנויות הדירוג. כמו שאפשר היה למנוע את הורדת הדירוג של מודי'ס, גם הפעם אפשר היה למנוע את זה אבל הממשלה פשוט מסרבת לנקוט בצעדים הנכונים".

עריכה: חרות עזני

10/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ולדימיר בליאק
ולדימיר בליאק  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris