איריס קול

השקט שלפני ההוריקן?

במאי 'הכוכב הבא' יואב צפיר על תחרות האירוויזיון השנה: "אופטימי לגבי הסיכויים שלנו בתחרות להגיע גבוה" • האזינו לשיר המלא 'הוריקן'


יואב צפיר, במאי 'הכוכב הבא' וחבר הוועדה לבחירת השיר לאירוויזיון, שוחח עם איריס קול ב-103fm על השיר 'הוריקן' בדרך לאירווויזיון. בפתח דבריו התייחס צפיר לסערת פסילת השיר הישראלי הראשון 'אוקטובר ריין' על ידי איגוד האירוויזיון. "אנחנו מרגישים שזה שיר ראוי שאינו פוליטי ואז קיבלנו דחייה. בשלב הזה אני מעדיף להיות חכם ולא צודק. היה לנו קו אדום, לא הייתי שולח שיר פופ סתמי, עדיף היה לא להשתתף", הבהיר.

עוד סיפר על ההתמודדות עם הקושי בהחלפת השיר: "ללכת ליוצרי השיר ולהגיד להם 'בואו נחליף את המילים', זה היה כואב. איך יהונתן גפן אמר: 'שיר זה תינוק'. זה היה מאוד קשה. אני חושב שהצלחנו בצורה אפילו מבריקה לשמור על הכאב של השיר ולגרום לכך שהוא יאושר, ואני חושב שאין ישראלי שלא יהיה גאה בשיר".

לדבריו, "הרגש נשאר, שיר זה דבר שכל אחד יכול לקחת לאן שהוא רוצה. אבל השיר הזה יכול להיות על כאב של כל אחד בעולם, על כל משבר".

על הסיכויים של ישראל לזכות במקום גבוה בתחרות האירוויזיון, אמר: "אני חושב שהרבה אנשים כן מבינים מה עברנו, אני לא חושב שזה יהיה כל כך פוליטי. עצם ההשתפות היא הכי חשובה, אבל השיר הוא חזק והוא יבלוט, אני אופטימי לגבי הסיכויים שלנו בתחרות להגיע גבוה".

10/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איריס קול
איריס קול  |  צילום: 103fm
Paris