רמדאן קרים?

ינון: "הנוהג של לטבוח ביהודים ברמדאן, אפשר להימנע ממנו" • בן: "מי שהורג יהודים בעידן הנוכחי, כשיש צה"ל, משלם מחיר פי 100 ממה שהוא גבה"


בפתיחת השעה השנייה שוחחו ינון מגל ובן כספית על המתח בציבור לקראת חודש הרמדאן המתקרב. בנוסף דנו השניים בהערה הפיקודית שנרשמה לברק חירם בשל הפצצת האוניברסיטה ברצועת עזה בעת הלחימה.

לדבריו של ינון, "הנוצרים עובדים לפי השמש. הם יודעים בדיוק לפי השמש. המוסלמים עובדים לפי הירח. בגלל זה הרמדאן כל שנה בתקופה אחרת. היהדות עובדת גם לפי השמש וגם לפי הירח, וכך יש לנו את ברכת הלבנה כל חודש, החגים בכל עונות השנה. כולם חיקו אותנו והדרדרו בקדושה. אנחנו בעזרת השם נקים בקרוב את בית המקדש. לכל צופינו הערבים, שיהיה רמדאן קרים וחמים. אך לא חמים מדי. הנוהג של לטבוח ביהודים ברמדאן, אפשר להימנע ממנו. היהודים עושים מצות, סוכות, סופגניות. המוסלמים טובחים ביהודים. אם אפשר יהיה להימנע מזה, נשמח על כך". בנוסף, ציין המגיש בציניות כי "תאוות הרצח מתחברת, אז אני מניח כי הולך להיות לנו חודש נחמד ומקסים".

גם בן פרש את משנתו בנושא וטען: "מי שהורג יהודים בעידן הנוכחי, כשיש צה"ל, משלם מחיר פי 100 ממה שהוא גבה. הגיע הזמן שהממשלה הזאת תתחיל קצת לעשות דברים שהיא הבטיחה. לא דיברנו על זה שהאדמו"ר מגור ביקש אוטובוסים לחתונת בתו". כשינון הדגיש כי הסיפור הוא פייק, כספית השיב נחרצות: "אם הסיפור הוא פייק, אני מציע שחסידות גור תתבע את המהדורה שדיווחה את זה". 

עוד התייחס המגיש לידיעה שפורסמה כי תא"ל ברק חירם לא ביקש את אישור מפקדו כאשר הפציץ אוניברסיטה ברצועה. "אני מכיר את אלוף פיקוד דרום פניקלמן הוא מכונת מלחמה. ברק חירם עשה פאול כשלא ביקש ממנו אישור. אז למה צריך הלל ביטון רוזן לטנף את הרמטכ"ל על זה? לפי הפקודות יש רשימה של מוסדות שאתה צריך לקבל אישור: מסגד, אוניברסיטה וכו'. לא צריך להכפיש רמטכ"ל מלחמה על הערה פיקודית. הוא לא מכיר את המכלול", הבהיר. 

מגל ביקש להדגיש: "מצד שני נלחמים. אנחנו נלחמים בשטן. תן לי את הראש של השטן. אז מה קרה? תשמיד את האויב. קדימה, תסתער, אש, אש, אש, רות סוף. הרמטכ"ל לא בדיוק בפוזיציה במלחמה הזאת לתת הערות פיקודיות על פאשלות". בן, סיכם: "אין שכל אין דאגות". 

11/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris