בן כספית ואריה אלדד

"סבור שמדובר בניצול ציני ושימוש פוליטי בקצין צה"ל"

תא"ל (מיל') אבי בניהו, דו"צ לשעבר, על ההערה הפיקודית שספג תא"ל ברק חירם כי פוצץ את אוניברסיטת אל-אסראא בלי אישור אלוף: "חירם קצין מצוין"


תא"ל ברק חירם קיבל היום (ב') הערה פיקודית לאחר שפוצץ את אוניברסיטת אל-אסראא בעזה בלי אישור האלוף, זאת לאחר הפעולה השנויה במחלוקת שלפיה אישר ירי פגז לעבר בית בבארי שפה לכאורה היו בני ערובה חיים. תא"ל (מיל') אבי בניהו, דובר צה"ל לשעבר, שוחח על כך עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm. 

"הבן אדם קצין מוכשר ביותר שעוד נכונו לו עלילות שמתוכנן להיות מפקד אוגדת עזה, שפעל בתושייה והסתער ברצועת עזה ועשה מה שעשה בבארי. הצבא לא מחפה על דברים כאלה, אבל הוא כן יודע לא לשפוט אדם על שיקול דעת תחת אש. ברק חירם הוא קצין מצוין", אמר. 

לדבריו, "בסיפור הזה על האוניברסיטה אני סבור שמדובר בניצול ציני ושימוש פוליטי בקצין צה"ל למטרות שלא ברורות לי. מדובר בקצין שפעל באומץ לב ונתקל באוניברסיטה והחליט להוריד אותה וזה לא מקובל בצה"ל. כמו שטייס לא יכול לבוא ולהוריד מגדל, ככה מפקד אוגדה". 

"ברק חירם יעבור תחקיר על הסיפור של בארי וגם אם יש פה טעות בשיקול הדעת, הוא יקבל גיבוי מוחלט על הדבר הזה. על האירוע שהוא הרסד את האונ' בלי אישור, הוא לא צריך לקבל גיבוי מוחלט, הוא קיבל הערה פיקודית", סיכם. 

11/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אבי בניהו
אבי בניהו  |  צילום: יוסי זליגר/פלאש90
Paris