גיא פלג

"האגו הגדול של גדעון סער, על זה איש לא דיבר"

בפתח התוכנית התייחס גיא פלג להחלטתו של השר סער להתפצל מגנץ: "סער לא השלים עם דחיקתו החוצה מקבינט המלחמה, הקבינט החשוב באמת"


השר גדעון סער הכריז אתמול (ג') על פירוק המחנה הממלכתי והשותפות עם השר בני גנץ. גיא פלג פתח את התוכנית עם התייחסות לדרמה הפוליטית, ושאל: "מה המניע? מה עומד בבסיס החלטתו של סער? 'שובר ימינה', הסכימו כולם, 'מתואם עם נתניהו', היו שהעריכו, 'המשבר עם גנץ הוא סוד ידוע', ידעו פרשנים לספר, רק מונח אחד נעדר מכל הפרשנויות - אגו". 

"האגו הגדול של גדעון סער, על זה איש לא דיבר, את זה איש לא הזכיר ואני חושב שקודם כל זה הסיפור. סער לא השלים עם דחיקתו החוצה מקבינט המלחמה, הקבינט החשוב באמת. סער, ידעו לספר לי מקורותיי, רצה או דרש ואולי בכלל רק ייחל לרשימה שוויונית עם גנץ, ריצ'רץ' על מלא. מבחינת גנץ, שלא חושב שעזיבתו של סער תפגע בו אלקטורלית, זה בכלל לא עלה על הדעת", אמר פלג. 

לדבריו, "זכותו של גדעון סער לרצות ולהשפיע יותר, שהרי מדוע נכנס שחקן לחיים הפוליטיים אלמלא רצה, רוצה, להשפיע ככל היותר. ברור שהצעד הזה של גדעון סער מאריך באופן סופי את חייה של ממשלת נתניהו, משחקת לידי נתניהו, שאומנם בזחילה, אבל באופן מתון ביותר, מתחזק קצת מסקר לסקר. סער כבר הודיע שאין עוד מקום לחרמות. כלומר, לשיטתו, מי שהיה מצורע עד אתמול, נתניהו, אחרי האסון הנורא, 'אסון נתניהו', הוא מצורע קצת פחות".

"גדעון סער לא רוצה להיות סגן ראש הממשלה של בני גנץ, זה אפילו קצת מעליב אותו כנראה. הוא רוצה להיות מנהיג הימין, ראש הממשלה אחרי נתניהו, בדרך הוא מוסיף ומאריך את חייו הפוליטיים של נתניהו. הנה כי כן שני האויבים הגדולים של הפוליטיקה הישראלית, נתניהו וגדעון סער מוצאים עצמם בזהות אינטרסים", סיכם.  

לידיעתכם: גיא פלג, הפרשן הבכיר של 'חדשות 12' ואיש 103fm, יעביר ב־7 באפריל, יום ראשון, בשעה 21:30, בזאפה הרצליה הרצאה מרתקת על הפרשיות השונות שמסעירות את הציבור. להזמנת כרטיסים: לחצו כאן. 

13/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris