ניסים משעל וטל שלו

"אסור לממשלה למשוך את חייה מעבר לסתיו הקרוב"

ח"כ אלעזר שטרן קרא לבחירות: "שאף אחד לא יחשוש שמושכים את המלחמה" • על התבטאות תא"ל גולדפוס: "אמר דברים חשובים וצודק הרמטכ"ל שקורא לו לבירור"


היום ה־160 למלחמת חרבות ברזל: כוחות צה"ל ממשיכים לפעול בעומק רצועת עזה במטרה למוטט את ארגון הטרור חמאס ולהשיב את 134 החטופים ארצה. במקביל, בגבול הצפוני גוברת ההסלמה מול חיזבאללה. טל שלו וניסים משעל שוחחו ב־103fm עם ח"כ אלעזר שטרן, אשר הביע את עמדתו על ניהול המערכות בשלל הזירות וקרא לבחירות בחודשים הקרובים.

תחילה התייחס ח"כ שטרן להתבאותו של תא"ל דן גולדפוס, שפנה בדבריו למנהיגי המדינה וטען כי הם חייבים להיות ראויים ללוחמים שנפלו בקרבות. "יש פה קצין אמיץ מאוד, שבדרך כלל הקצינים האמיצים שלנו, חלקם הולך על הגבולות, גם בהתנהלות האישית שלו ולעיתים גם בהתבטאויות. הוא אמר דברים חשובים מאוד, וגם צודק הרמטכ"ל שקורא לו לבירור על זה. אני לא מציע להיכנס לתוצאות של הבירור אצל הרמטכ"ל. גולדפוס או קצין ברמה שלו, הוא מביא בחשבון שיכול להיות שיעירו לו, והוא לוקח את המחיר הזה".

"גם אני הלכתי הרבה פעמים על הגבולות, חטפתי לפעמים גם הערות", הודה והוסיף: "גולדפוס הוא קצין יותר טוב ממני, אמיץ מאוד. יש לו אתגרים שהרבה מאוד קצינים בצבא ואלופים בצבא לא עמדו בהם, והוא עומד בהם בצורה מעוררת השראה, כמו כל צה"ל בימים הקשים האלה. קצינים מהסוג הזה הם לפעמים הולכים על הגבולות גם בשדה הקרב וגם בהתבטאויות שלהם".

על הטענה כי הוא נזף בפוליטיקאים באמירותיו טען ח"כ שטרן מנגד כי "הוא לא אמר 'אני נוזף', הוא קרא לנו, ואני בתוכם דרך אגב, לגלות אחדות, אחריות, להבין את מה שקורה. אני פוגש את זה אצל לוחמים, אצל משפחות שכולות. אם אנחנו כבר מדברים על מלחמה, אז בהקשר הזה האחריות והאחדות זה אמצעי לחימה של ממש".

"נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי שיהיו בחירות"

נוסף על כך פרש ח"כ שטרן את משנתו על אופן ניהול הלחימה. "אני חושב שגנץ ואיזנקוט יודעים על מה יש להם השפעה ועל מה לא. אני חושב שצריכות להיות בחירות כמה שיותר מהר, הממשלה הזו כממשלת אחדות ולא כממשלת אחדות אסור לה למשוך את חייה מעבר לסתיו הקרוב. זה מה שצריך לעשות, אנחנו כאופוזיציה נשרת את עם ישראל, נעשה את כל מה שאנחנו יכולים כדי שיהיו בחירות".

"יש דברים שהם הרבה יותר מסקרי דעת קהל. מדינת ישראל צריכה בחירות בגלל שמדינת ישראל צריכה בחירות. אחרי מה שעברנו אין ספק שצריך בחירות. גם נכון שנקבע אותן, כדי שאף אחד לא יחשוש שמושכים את המלחמה רק כדי שלא יהיו בחירות. צריך לקבוע בחירות, שידעו כולם שהשיקולים שקשורים למשך הממשלה לא קשורים לעניינים פוליטיים של מפלגות או של הכנסת כולה, זה מה שצריך לעשות", סיכם.

עריכה: שני רומנו

14/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלעזר שטרן
אלעזר שטרן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris