ניסים משעל וטל שלו

"למרות שאתה תת אלוף, אין לך סמכות להביע דעה פוליטית"

תא"ל דן גולדפוס יצא במסר חסר תקדים לממשלה: "אתם חייבים להיות ראויים לנו" • ניסים משעל הגיב: "אני איתו, תומך בו, אבל לא צריך להיות סדר בצבא?"


תא"ל דן גולדפוס, מפקד אוגדה 98, פנה אתמול (ד') למנהיגי המדינה בנאום חסר תקדים ואמר: "אני מבקש בהזדמנות הזו לפנות למנהיגים שלנו מכל הצדדים, ואני מקווה שיכולו למצוא זמן להקשיב לליבו של לוחם. אנחנו, אנשי הצבא, לקחנו בעבר אחריות על כל מה שעשינו. אנחנו מרכינים ראש לנוכח הכישלון ב־7 באוקטובר, אבל בד בבד ממשיכים קדימה. אבל אתם חייבים להיות ראויים לנו, לאותם לוחמים שקיפחו את חייהם". 

ניסים משעל וטל שלו ביקשו לדון בכך בפתח התוכנית. לדבריו של המגיש, "הוא עמד מול המיקרופונים עם נאום מוכן מראש ודיבר אל עם ישראל ואל הפוליטיקאים. לא היה כדבר הזה, בעצם באמצע המלחמה בא תת אלוף ומטיף לפוליטיקאים - 'אתם צריכים לקחת אחריות, לשמור בכל מחיר על האחדות'. אני איתו ואני תומך בו, אבל אז עולה לי השאלה: לא צריך להיות איזשהו סדר בצבא? כלומר, למרות שאתה תת אלוף, אין לך סמכות להביע דעה בנושאים פוליטיים".

גם המגישה הביעה את דעתה בנושא המורכב וביקשה לציין כי "זה איש אמיץ שעשה מעשה. מצד אחד יש כאן בעיה בשרשרת הפיקוד, אבל מצד שני אנחנו לא במצב מתוקן - יש פה הנהגה שלא לקחה אחריות ל־7 באוקטובר".

14/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים משעל
ניסים משעל  |  צילום: 103fm
Paris