בן כספית ואריה אלדד

"אתה אומר שאתה רוצה לאחד - פיצלת את המדינה"

גיבור ישראל תא"ל (מיל') אביגדור קהלני על דבריו של מפקד אוגדה 98: "היה לי ברור שזה לא המסר שהרמטכ"ל רצה להעביר לעם ישראל"


במסר שנוי במחלוקת לנבחרי הציבור אמר מפקד אוגדה 98 תא"ל דן גולדפוס במהלך מסיבת עיתונאים שכינס כי הם חייבים להיות ראויים ללוחמים ולאלה שקיפחו את חייהם.

גיבור ישראל בעל עיטורי המופת והגבורה תא"ל (מיל') אביגדור קהלני הגיב על אמירותיו שעוררו הדים. "אני הייתי מופתע מזה שזו הייתה מסיבת עיתונאים מסודרת. כלומר, הצבא שם אותו כדובר של הצבא, אחרת כל הערוצים לא היו שם. הקשבתי לנאום, היה ברור לי שזה לא המסר שהרמטכ"ל רצה להעביר לציבור במדינת ישראל", אמר קהלני. 

לדבריו, "הוא יצא מתוך ההריסות, מתוך הדם, ואני יכול להבין, אבל אני חושב שהוא יכול היה להשתמש כמעט באותם דברים רק לא לומר 'אתם'. אתה אומר שאתה רוצה לאחד, אז מה עשית? פיצלת את המדינה ברגע הזה. תסתכל מה קרה כאן. אם רצית לאחד, למה לא איחדת? למה לא דיברת בלשון רבים? ו'אתם' שתהיו ראויים - כל אדם, אפילו שהוא התעורר משינה, לא היה מוכן לקבל את הדבר הזה".

מה היית עושה עם גולדפוס?
"הייתי קורא לו אליי כמו שעשה הרמטכ"ל ושואל אותו 'למה? אתה ייצגת את כולנו, למה עשית את זה?'"

מה הרמטכ"ל צריך לעשות?
"הוא יצטרך לקבל החלטות. אם הוא יגיד לרמטכ"ל 'טעיתי ואני מצטער על הדברים, הייתי בעידנא דריתחא, בדיוק נהרג לי חייל, בדיוק הרסתי בית ובדיוק טנק נשרף, יצאתי מסערת הקרב וכן הלאה' - בסדר, אז יש נסיבות מקלות. אני יודע מה זה לצאת מתוך האש, אני יודע מה זה לגעת בדם ולאחר מכן לעמוד מול מיקרופון".

14/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אביגדור קהלני
אביגדור קהלני  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris