רון קופמן ואריה אלדד

"אורי נפל כמו גיבור, קשה לדבר עליו בלשון עבר"

מקסים אוקנין, חברו של רנ"ג אורי מויאל שנרצח בפיגוע הדקירה בבית קמה: "היה לו חתך בעורק הראשי והוא הצליח לקום, לדרוך את הנשק ולחסל - איש מופת"


רנ"ג אורי מויאל, בן 51 מדימונה, נרצח אתמול (ה') בפיגוע הדקירה בסניף 'ארומה' בצומת בית קמה, לאחר שהצליח לנטרל את המחבל למרות שנפצע אנושות. מקסים אוקנין, חברו הטוב של אורי ז"ל, שוחח עם רון קופמן ואריה אלדד וסיפר עליו.

"בוקר קשה, בוקר מטלטל", סיפר אוקנין בכאב וספד לחברו משכבר היום: "איש יקר. אורי היה מפעל של חסד, של כל מי שטיפל ברווחת חיילים וחיילות. הקשר שלי איתו מעל עשור, עוד בתפקידי הציבוריים. העיר ערד אימצה את בא"ח הנח"ל, והוא היה הרפרנס. לא היה חייל או חיילת שלא היו מטופלים על ידו. איש עם לב ענק, חיוך מאוזן לאוזן. פעל בכל הגזרות כדי שהחיילים שלו יהיו מרוצים, שיקבלו שירות גם מהרשות. כאב גדול, זו אבדה גדולה לערד".

אוקנין המשיך ושיתף כי "גם אני בן דימונה וגר בערד בעשרות השנים האחרונות, ומעבר למקצועיות שלו, ידעתי שכל היום הוא פועל לטובת רווחת חיילים בכל היישובים. כל הזמן שאלתי אותו מאיפה יש לו כל כך הרבה זמן. איש מופת. השיחה האחרונה שלנו זה שלפני שלושה שבועות השתחררתי ממאה ימי מילואים כמודיע נפגעים, והייתה לנו שיחה ארוכה על שכול ואבל. קשה לדבר עליו בלשון בעבר".

"מה הוא רצה לעשות אחרי הפרישה?", התעניינו צמד המגישים, ואוקנין סיפר: "הוא באמת אמר 'אני אהיה בתחום ההתנדבות, אני אעשה פרויקטים עם חיילים, משפחות. את הפרנסה אני אמצא'. זה מה שהיה חשוב לו - הקריירה הבאה שלו הייתה בתחום ההתנדבות. כל מה שהוא חושב זה איך בקריירה האזרחית הוא ימשיך להתנדב. אין אנשים כאלה. אם אני יכול להתנחם שהוא נפל כמו גיבור".

עוד תיאר אוקנין את רגעי הגבורה של חברו מייד לאחר שנפצע אנושות. "תפעול נשק ברמה מופתית, הוא חיסל את האיום המאוד מאוד מיידי וקשה כשהוא פצוע. היה לו חתך בעורק הראשי, והוא הצליח לקום, לדרוך את הנשק ולחסל - כאילו הוא בוגר סיירת מטכ"ל. זה היה מאוד קשה לראות את זה. זו אבדה ענקית, איש מופת. הוא באמת צדיק, אין משהו אחר".

"בכל עשרות השנים שאני מכיר אותו, לא גיליתי קמצוץ מהיכולות המבצעיות שלו. כל מה שהיה לי במשך השנים זה פרויקטים לחיילים. הוא הלך כמו גיבור, וזה כל מה שהיה עיסוקו כל השנים. אבדה גדולה", אמר לסיום.

עריכה: שני רומנו

15/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רנ"ג אורי מויאל
רנ"ג אורי מויאל  |  צילום: מתוך הרשתות החברתיות
Paris