רון קופמן ואריה אלדד

התקררות היחסים עם ממשל ארה"ב?

צ'אק שומר, מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט האמריקני, קורא למערכת בחירות בישראל • אנה ברסקי ('מעריב') עם הפרטים


הידרדרות ביחסי ישראל־ארה"ב? על רקע המשבר החמור ממילא מול ארצות הברית, אתמול (ה') עלו לכותרות דבריו של צ'אק שומר, מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט האמריקני, שקרא בין היתר ליציאה לבחירות במדינת ישראל. הכתבת המדינית אנה ברסקי ('מעריב') התייחסה לידיעה.

"משבר בהחלט כן, ואני לא חושבת שצ'אק הוא הסממן של המשבר הזה", הודתה ברסקי בפתח השיחה והסבירה: "המשבר אכן קיים. מצד שני, האם יחסינו עם ארה"ב הגיעו לקיצם? לא הייתי ממהרת. אבל זה בהחלט משליך אותנו ישירות לשנת 2015, הקדנציה השנייה של אובמה. כל שני וחמישי כל כותרת שנייה הייתה המשבר העמוק ביחסים בין נתניהו לאובמה, בין ישראל לארה"ב. בסופו של דבר אנחנו עדיין ביחסים עם ארה"ב".

עוד הבהירה כי "הממשל האמריקני מאמין לסקרים. ברור שהם אומרים אמת, זה באמת הלך הרוח. זה לא שנתניהו, בשונה מהמצב עם אובמה, בא לממשל ביידן, מרים טלפון ומבטיח הבטחות. הוא די ברור במה שהוא אומר, אבל מה שהוא אומר נורא לא מוצא חן בעיני הדמוקרטיים".

ברסקי המשיכה ושבה לדבריו של שומר. "זה באמת משהו שהוא מאוד תקדימי - תוכן הדברים. בא בן אדם בסדר גודל של תפקיד הרוב הדמוקרטי בסנאט והוא מונה את ראש ממשלת ישראל באותה קבוצה עם חמאס, כל הגורמים שמערערים את האזור".

באשר לשאלה מי מהמתמודדים לנשיאות ארה"ב עדיף למדינת ישראל, אמרה: "אני חושבת שאם נתניהו מנסה לנתח קדימה, זה פחות מזהיר משני הצדדים: גם ביידן וגם טראמפ - זו תהיה קדנציה שנייה. גם ביידן, יש לו מה להגיד לביבי ועל ביבי, כך שאני חושבת שכאן יש מקום לחששות, ומצד שני גם טראמפ, שמענו וקראנו את כל המשקעים, כל המטען שהוא מביא איתו לבית הלבן".

עריכה: שני רומנו

15/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ג'ו ביידן ובנימין נתניהו - ארכיון
ג'ו ביידן ובנימין נתניהו - ארכיון  |  צילום: BRENDAN SMIALOWSKI/AFP via Getty Images
Paris