אודי סגל וענת דוידוב

"כל מי שיכול לתרום לקבינט - לצרף אותו"

ח"כ דני דנון בתגובה לאולטימטום שהציב השר סער לרה"מ באשר להצטרפות לקבינט • על עסקת החטופים: "ההצעה שקיבלנו מחמאס היא הצעה רעה"


אתמול (ש') פורסם כי השר גדעון סער נועד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר שהודיע על פיצול מהמחנה הממלכתי, והבהיר בריאיון ל'פגוש את העיתונות' כי אם לא יצורף לקבינט המלחמה, מפלגתו תפרוש מהממשלה. חבר הכנסת דני דנון התייחס לדברים. 

"מדובר על סיעה של 12 מנדטים שהתפצלה לשניים, והיום הפיצול הזה יוצר איזשהו ויכוח על מקום בקבינט. אני מבחינתי חושב שכל מי שיכול לתרום לקבינט, לצרף אותו. אבל ראש הממשלה צריך לשקול קודם כול מה זה גורם ליציבות. הרי יש לו גם הסכם עם בני גנץ שהוא חתום עליו", אמר דנון בנושא.

לדבריו, "אם אתה מסתכל על המספרים, סיעה של 12 מנדטים דורשת שלושה נציגים בקבינט המלחמה, זה לא פרופורציונלי לחלוטין. זה מאתגר, אבל אני חושב שצריך להתמקד כרגע במה הקבינט מחליט, פחות מי החברים שם".

בהמשך התייחס למשא ומתן לשחרור חטופים וטען: "ההצעה שקיבלנו מחמאס היא רעה, אין עוררין על כך, אבל היא נותנת פתח להמשך משא ומתן. ברור לכל בר דעת שנצטרך לשלם מחירים כואבים, אבל יש דברים שלא נוכל להתפשר עליהם. אחד הדברים זה העניין של הפסקת המלחמה. ברור ששום הסכם לא יכול לכלול את הסעיף של הפסקת המלחמה, זה דבר שאנחנו מבהירים אותו למתווכים, שזה בכלל לא עומד על סדר היום".

חזרת עזתים לצפון?
"בעייתי מאוד, זה אחד ההישגים היחידים שלנו כרגע במלחמה, אבל אני משאיר את זה כרגע לקבינט לדון בדברים. אחד ההישגים הגדולים, חוץ מהפגיעה ביכולת השלטונית של חמאס, שהיא חלקית, זו באמת השליטה שלנו בצפון, וצריך לחשוב טוב טוב אם אנחנו מוותרים על ההישג הזה - מה זה אומר לגבי המשך הדרך, לגבי החטופים הנוספים שיישארו שם".

לטענתו, "פעלנו ולפי דעתי היינו יכולים לפעול יותר וצריכים לפעול יותר. היינו צריכים להמשיך את המומנטום של תחילת המלחמה גם למחנות המרכז, גם לרפיח. כרגע אנחנו רואים שאותם אלו שאמרו לנו להאט ולפעול אחרת, באים ואומרים, 'כבר עברו חמישה חודשים', לכן לא צריך להקשיב לידידים שלנו".

מי אלה?
"הידידים שלנו, כמובן ארה"ב, אירופה, כל מי שכאילו בא ואומר 'אנחנו רוצים לעזור לכם אבל אל תעשו אחת, שתיים ושלוש' - לא תמיד צריך להקשיב להם. אני חושב שבנושא של רפיח ומחנות המרכז, אנחנו צריכים לומר 'הפעולה הזאת מתבצעת'. אתם רוצים לדבר איתנו על איך, על מתי, באיזה אופן - אנחנו מוכנים לדבר, אבל במהות זה כמו שנשאל את עצמנו 'אנחנו מחויבים לחיסול חמאס או לא?'. אי אפשר להשאיר להם מקום מקלט שבו הם יחכו עד לסוף המלחמה".

17/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris