אודי סגל וענת דוידוב

"חשכו עינינו, הילדים משתמשים בקללות בערבית"

נטלי, אם לילד בגן בכפ"ס שבו נחשפו הקלטות של סייעות מקללות ומאיימות על פעוטות: "הן הכחישו - יש חשד לאלימות פיזית, בחודש האחרון בני נהיה אלים"


הקלטה מטרידה של שלוש סייעות במעון בכפר סבא פורסמה אתמול (ב') לראשונה ב'ישראל היום' וחשפה עדות מחרידה לקללות ואיומים בערבית שהופנו כלפי ילדי הגן. בין הדברים נשמעה אחת הסייעות כשהיא אומרת לפעוטות: "הלוואי שמחר יבשרו שאתה מת", "תתפוצץ", "תיחנק", "חזיר", "מסריח".

נטלי, אם לילד בגן, סיפרה על תחושותיה בעקבות הדברים הקשים. "שלושת המטפלות לא דוברות עברית", אמרה. "חשכו עינינו, יש חשד לאלימות פיזית שעולה מההקלטות, זה שובר את הלב. לא משנה איזו שפה הן דוברות, ההורים לא מבינים, וכך גם הצוות והילדים. הילדים משתמשים בקללות בערבית בבית". 

"בחודש האחרון הילד שלי נהיה מאוד אלים, אך הוא ילד בן שנתיים וחצי", תיארה. "אני לא יודעת כי זה קורה גם אצל ילדים בני שנתיים שלא קורה להם כלום". 

מטעם המעון נמסר: אנו רואים בחומרה התנהגות זו ונוקטים מדיניות של אפס סובלנות כלפי מקרים כאלה. המטפלות המעורבות הורחקו מהמעון לאלתר, ואנו ונפעל בהליך משמעתי בהתאם לנהלים. אנו בקשר שוטף עם ההורים ופועלים בשיתוף פעולה מלא עם הגורמים הרלוונטיים.

19/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גן ילדים. למצולם אין קשר לנאמר
גן ילדים. למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: יוסי אלוני/פלאש90
Paris