בן כספית ואריה אלדד

המו"מ לעסקת חטופים: "יש מראית עין של הישגים ראשוניים"

סא"ל (מיל') אבי כאלו, לשעבר ראש מחלקת שבויים ונעדרים באמ"ן, על המו"מ בקטאר: "במציאות כל כך קשה - כל הישג שהצד שלנו יגיע אליו, יהיה ראוי"


ראש המוסד דוד ברנע שב הבוקר (ג') לארץ לאחר שהשתתף בשיחות על המו"מ בקטאר. דובר משרד החוץ הקטארי, התייחס לפגישה המדוברת ואמר כי "שוררת אופטימיות זהירה, אך עדיין מוקדם מדי לדבר על הסכם או פריצת דרך". אריה אלדד ובן כספית שוחחו ב־103fm עם סא"ל (מיל') אבי כאלו, לשעבר ראש מחלקת שבויים ונעדרים באמ"ן, אשר הביע את דעתו בנושא. 

לדבריו, "יש הבנה שזה משא ומתן מורכב, שהפערים בין הצדדים גדולים גם אם הצטמצמו מאז ימי מתווה פריז הראשון, ויש איזשהו פיקוח אמריקני מעל שלוחץ חזק כדי להביא את ההישג שמבחינת ממשל ביידן הוא הישג דרמטי בניסיון לסדר את האזור עם הכניסה לשנת בחירות".

עוד טען: "החוויה המזרח תיכונית היא באמת ייחודית ויוצאת דופן במונחים גלובליים. אני לא מכיר אח ורע למו"מ שמתנהל תחת אש, בוודאי לא במאפיינים האלה עם החשדנות שבין הצדדים, ולכן כל הישג שנגיע אליו במו"מ הוא יהיה ראוי להערכה, אם הוא יוכל להתממש במציאות כל כך כאוטית וכל כך קשה. צריך להבין את המורכבות שיש כאן ולכן החסד הזה שכולם מציגים בשביל לאפשר שקט תעשייתי שיוכל לאפשר התקדמות בתהליך".

"אם נסתכל על הזווית הישראלית, הייתי אומר שיש לנו מראית עין של הישגים ראשוניים שמאפשרים התנעת תהליך מבחינתה של ישראל", הסביר. 

19/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עצרת למען החטופים
עצרת למען החטופים  |  צילום: מיכאל גלעדי/פלאש90
Paris