איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"שר החינוך יואב קיש מתקפל"

ענת דוידוב בטור אישי בעקבות ההחלטה: "טקס פרסי ישראל יתקיים כסדרו, וחבל שהשר היה צריך להעביר אותנו את כל התעלולים שלו, בדרך למקום הזה"


שר החינוך יואב קיש מתקפל. טקס פרסי ישראל יתקיים השנה כסדרו. בשעה טובה, וחבל שהשר היה צריך להעביר אותנו את כל התעלולים שלו, בדרך למקום הזה. איל וולדמן איש ערכי, מוערך, שתרם ותורם למדינה ללא גבולות, ולאחרונה אף שכל את בתו ב־7 באוקטובר, יקבל את הפרס בזמן ובמקום. מצער שהיה צריך לעבור מסכת ייסורים משפילה.

הזוכים הראשונים בפרס ישראל בתחום התקומה והגבורה, הם בני משפחת קלמנזון - מנחם ואחיינו איתיאל, והדוד אלחנן ז"ל שנהרג בקרב בבארי. השלושה יצאו להציל ב־7 באוקטובר הנורא עשרות תושבים מבארי. הם ראויים וערכיים, ואיש לא יעז לערער על הבחירה.

אתמול (ג') התראיין שר החינוך יואב קיש לעמית סגל, עדיין סביב סערת איל וולדמן, ובתשובה לשאלה בנושא השיב שהוא לא מתחרט ולא חוזר בו. כמובן ללא שום הקשר פוליטי, לא ראש הממשלה ולא איש או אישה בסביבתו. הוא טען כי לא עוסקים השנה, בעת מלחמה, בנושאים שאינם תקומה וגבורה. בינתיים היועצת המשפטית לממשלה הודיעה לקיש שלא תוכל להגן עליו בבית המשפט, ובאיזשהו אופן הצילה את כבודו.

רק נזכיר - ביום העצמאות יתקיים טקס משואות הרבה פחות סולידי מטקס פרסי ישראל הצנוע, עם מופעים שונים. ותיכף בפורים תתקיים עדלאידע בירושלים, עם שיירה של מיצגים יוצאי דופן ובובות ענקיות, מוסיקה רועשת ובימות בידור.

אין כאן שום שמחה, ואין סיבה לצעוד במצעדי ראווה כשגורלם של 134 חטופים שלא באשמתם לא ידוע, כשיותר מ־500 לוחמים נפלו במלחמה.

 

20/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טור אישי עם ענת דוידוב
טור אישי עם ענת דוידוב  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Images
Paris