ניסים משעל וטל שלו

"כואב לי שאין לי שום מידע מהבן שלי"

דני, אביו של עמרי מירן המצוי בשבי חמאס: "החטופות ראו אותו חי, בריא ושלם אחרי 51 יום" • הוסיף: "לצערי יש בממשלה אנשים שלא מוכנים לוויתורים"


עמרי מירן בן ה־46 נחטף מקיבוץ נחל עוז בבוקר השבת השחורה ב־7 באוקטובר, ומאז בני משפחתו לא יודעים מה מצבו למעט אות חיים שהגיע מהחטופות ששוחררו בעסקה הראשונה. דני מירן, אביו של עמרי, סיפר על תחושותיו בעקבות המצב.

"כואב לי שאין לי שום מידע מהבן שלי. כלום", זעק. "היה אחרי 51 ימים מהחטיפה כאשר שחררו את החטופות והן ראו אותו חי, בריא ושלם. מאז? איפה אנגליה שתגיד להם לתת לי את הרשימה של החטופים? זה היה הסעיף הראשון בהסכם בפריז, שהם יתנו את הרשימה ואחר כך צה"ל יפסיק את האש. אני לא מבין את זה, העולם לא רואה את הדברים?"

מירן המשיך וסיפר על בנו האהוב, שכבר 167 ימים מצוי בשבי חמאס. "עמרי ילד נהדר, עם חיוך מקסים, חיוך תמידי על הפנים. נשמה טובה, מוכן לעזור לכל אדם. עוסק בשיאצו וגם כשהוא הסתובב, מספרים לי חברים מהקיבוץ, הוא רק ראה מישהו עם צליעה ברגל 'בוא אליי לטיפול, אני אעזור לך', זה עמרי".

לפני 12 שנה עבר עמרי לנחל עוז והקים שם את ביתו עם רעייתו ושתי בנותיו. "הוא היה מאושר שם, ממש מאושר. גם קיבלו אותו בצורה כל כך יפה, באמת. אני שומע את החברים היום, כי אני לא הכרתי חברים קודם מנחל עוז, ומה שהם מספרים לי עליו, אני יודע מאיזה בית הוא יצא".

כמו כן, כאשר נשאל אם גם הוא נדבק באופטימיות בעקבות הדיווחים על התקדמות במגעים, הודה: "לא, אני את כל הפסקות האש, ההבטחות, העסקאות, לא בראש שלי בכלל. אני אאמין לעסקאות כשהבן שלי יהיה פה".

על התמיכה הרבה שהוא מקבל מאז שבנו נחטף על ידי ארגון הטרור, סיפר: "לא להאמין איזה עם יש לנו. מרבית העם, מגיעים אלינו, מחבקים אותנו, אוהבים. זה לא רק עם ישראל, אלא מהתפוצות, מכל העולם באים אלינו. יש בודדים שמגיעים לכיכר ומגדפים. מישהו הצמיד אליי את הפנים שלו, במרחק של עשרה ס"מ, ואומר לי 'בגללכם חטפו אותם', הוא לא יודע מה הדעות הפוליטיות שלי, לא יודע מי אני. יש רבים כאלה. רוב העם המוחלט, רוב הכנסת, רוב הממשלה, אבל לצערי בממשלה יש כאלה שלא הולכים לקראת ולא מוכנים לוויתורים".

עריכה: שני רומנו

21/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris