בן כספית ואריה אלדד

"את החטופים לא שאלו במה הם מאמינים"

גיל דיקמן, בן דודה של כרמל גת החטופה, התייחס לתפילת שמע ישראל שנערכה עבור החטופים בכותל • הוא אמר: "כולנו חווים ביחד את האסון הנורא"


גיל דיקמן, בן דודה של כרמל גת החטופה בעזה, סיפר על אירוע קריאת 'שמע ישראל' בכותל המערבי במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג שנערך הערב (ה').

"בפעם הקודמת, כבר הייתי בכותל בתפילה אחת כזו, היה אירוע מרגש מוצף באנשים, אני לא האמנתי שקורה דבר כזה. מאוד מקווה שנראה דבר כזה גם היום. הדבר הזה אורגן בזריזות ולכן אני מקווה שיגיעו הרבה אנשים ובכל מקרה כל אדם שמגיע, כל מי שמצטרף לדבר הזה גם מרחוק ומצהיר שהוא ישתתף מרחוק זה עוד תרומה", אמר. 

עוד ציין: "אני אדם חילוני, אם יש בן אדם יותר חילוני ממני זה כנראה כרמל שעכשיו בשבי בעזה, ובכל זאת אני ורבים מבני המשפחות מצטרפים לאירוע, זה סמל של אחדות, תקופה ארוכה דיברנו על מה שמפלג בינינו כשאנחנו כולנו ביחד חווים את האירוע הנורא הזה. כשחטפו את החטופים, לא שאלו אותם במה הם מאמינים, אם הם מאמינים או לא מאמינים בתפילות, אם הצביעו למפלגה כזאת או אחרת. בסוף הם כולם יושבים במקומות אפלים בעזה בידי חמאס".

לדבריו, "עכשיו כולנו ביחד, עכשיו כולנו מאחדים ביחד את העם, גם יהודים וגם ערבים נמצאים איתנו כאן כדי לזעוק שכולנו ביחד בזה במטרה משותפת הכי גדולה שיש להחזיר את החטופים וזה יהיה הניצחון האמיתי".

לסיום אמר: "עניין התפילות הוא חדש לי, אני לא אדם שמתפלל אבל אני מאמין שהתפילות הן חזקות בלב של מי שמתפלל אותן. זה מעיד על מה שאנחנו רוצים וזה שאנחנו נותנים כוח גדול לממשלה לקבל החלטה לא פשוטה וזה להחזיר את החטופים".

21/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


כיכר החטופים (ארכיון)
כיכר החטופים (ארכיון)  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris