רבקה מיכאלי

מנווה חמציצים לפרס שח"ם

אבי גרייניק הגיע להתארח באולפן של רבקה מיכאלי • סיפר על ראשית הקריירה • זכייתו בפרס • ומי הסטדנאפיסטים המובילים שאיתם כתב את מערכון היבוסי?


השחקן אבי גרייניק התארח בתוכניתה של רבקה מיכאלי באולפן 103fm ושוחח איתה על ראשית הקריירה, שהחלה משיתוף פעולה עם שלום אסייג ועידן אלתרמן, ועד לזכייתו בפרס שח"ם על פעילות יוצאת דופן לקידום החברה הישראלית באמצעות אמנות המשחק ב-2019.

תחילה סיפר על הסיבות לזכייתו בפרס: "עשיתי פרויקט באורט גרינברג בטבעון, זה תיכון שמשלב תלמידים אוטיסטים בתפקוד גבוה ועשיתי איתם פרויקט שנקרא 'צוחקים ברצף' שבו כל המופע היה על טהרת ההומור על הרצף, של אוטיסטים, איך הם צוחקים וחושבים, ועבדתי איתם שנתיים וחצי והסתבר לי שהמורות לחינוך מיוחד הגישו אותי לפרס הזה בלי שידעתי, ונודע לי שזכיתי".

בהמשך סיפר גרייניק סיפר על תחילת דרכו, כאשר למרות שהוא מוכר בתור חצי מהצמד 'גרייניק ואלתרמן', את ראשית דרכו עשה דווקא עם הסטנדאפיסט שלום אסייג: "ב-1987 הייתה תחרות כישרונות ארצית בעיר הנוער. שלום אסייג ואני נבחנו על ידי מאיר סויסה לתחרות כישרונות צעירים ושנינו התקבלנו מבין 200 בני נוער".

"עידן הוא כמו משפחה"

במהלך השיחה, שיתף בפרטים גם בקשר המיוחד שלו עם עידן אלתרמן: "עידן הוא כמו משפחה. אנחנו יכולים גם לא לדבר ארבעה חודשים אבל בסוף אנחנו ממשיכים מאותו מקום שהיינו".

כמובן שאי אפשר גם בלי התייחסות למערכונים מפורסמים, כמו 'היבוסי'. "זה אחד הטובים", אמר גרייניק וגילה: "עידן ואני כתבנו את זה ביחד עם אסי כהן, אדיר מילר וגורי אלפי. זה היה תענוג".  

גרייניק גם היה שותף יחד עם אלתרמן בתוכנית 'כוכבי השכונה', במהלכה גילמו את דמויותיהם הידועות - צחי ומאיר. "זו הייתה בעצם תוכנית אירוח של הדמויות שלנו צחי ומאיר. הדמויות האלה היו הכי שכונה מצד אחד, ומצד שני קיבלו תוכנית אירוח, נקלעו לסיטואציה מה שנקרא", הסביר. 

אחד הקטעים הידועים והזכורים בתוכנית היה 'לעובדיה יש ציפורן חודרנית ברגל'. "בזמנו, תוכניות גייסו כספים לחולי כליות וכל מיני, אז אנחנו עשינו פרודיה על זה שאנחנו מתרימים למתופף שלנו שצריך לעבור ניתוח ברגל כי יש לו ציפורן חודרנית", סיפר והדגיש: "לא ייאמן כמה התגייסו לדבר הזה".

22/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אבי גרייניק עם רבקה מיכאלי באולפן 103fm
אבי גרייניק עם רבקה מיכאלי באולפן 103fm  |  צילום: מאירה פרץ/103fm
Paris