הפנים לחו"ל

חולמים להשקיע בנדל"ן מעבר לים? • עורכי הדין דניאל בכר וגיא קלינבוים עם כל מה שעליכם לדעת לפני הצעד הראשון • פרק 03


המלחמה, שעדיין רחוקה מסיום, מאלצת אותנו להתרגל מחדש למציאות כפי שהכרנו אותה. גם במישור הכלכלי נרשמו תמורות מורכבות ברחבי הארץ, מה שללא ספק לא מוסיף נחת לשכירים ועצמאים בישראל. בפרק השלישי של 'בכר וקלינבוים' בהגשת עורכי הדין דניאל בכר וגיא קלינבוים על כל החדשות החמות בתחום המשפט המסחרי, שוחחו השניים על אפשרויות ההשקעה בחו"ל, ועל העקרונות שעלינו לסגור לפני הצעד הראשון בזירה הבינלאומית, לרבות לסוגיית הנדל"ן מעבר לים. 

"מי שאין לו, במיוחד בתקופה הזו, השקעות מעבר לים בתחום הנדל"ן, חי בקונספציה הכלכלית של 6 באוקטובר, פתח גיא. "אנחנו חיים במדינה מאוד קטנה, כולנו יודעים שלהשקיע זה חשוב ולהשקיע בנדל"ן זה עוד יותר חשוב, כי נדל"ן הוא השקעה שנחשבת בטוחה. ישראל היא אי בודד. אמנם יש לנו גבולות עם מדינות אחרות, אבל זה לא שאתה יכול לעבור את הגבולות בקלות, וכאי בודד יש השפעה גדולה על מה שקורה במדינה. אם לא תהיה פתוח להשקעות נוספות, אתה יכול למצוא את עצמך בשוק נדל"ן נתקע, ולכן כדאי לייצר פתרון שמעניק הכנסה פסיבית ממקום אחר שלא מושפע מהבעיות במדינה, לבזר את ההשקעות שלך". 

"השקעה בשוק ההון בדרך כלל מושפעת בצורה גלובלית"

עוד הוסיף, כי: "השקעה בחו"ל מעבר לים מוסיפה לך עוד ערוץ שאתה לא מושפע בו. השקעה בשוק ההון בדרך כלל מושפעת בצורה גלובלית, והתזוזות שקורות שם בעיקר פסיכולוגיות. בנדל" הפסיכולוגיה פחות משפיעה. אחד מהלקוחות שלנו שלא הספיק לצאת להשקעות בחו"ל, הוצא לחל"ת, מה שהפחית את גובה המשכורת שלו. בנוסף אשתו פוטרה, מה שאומר שההכנסה שלהם ירדה משמעותית. לעומת זאת, יש לנו לקוח אחר שמשקיע הרבה שנים בנדל"ן בחו"ל, וגם הוא נכנס לאותה הסיטואציה עם רעייתו. ההבדל הוא שיש להם הכנסה קבועה שלא מושפעת ממה שקורה בארץ". 

כמה נפוצה התופעה של השקעות בחו"ל בקרב ישראלים? "הרבה מאוד מהישראלים רוצים להשקיע, ומבינים שהם לא רוצים להיות תלויים במקום אחד", השיב קלינבוים. "לכן דווקא יש עליות מחירים במקומות שקרובים אלינו. כשכבר מבינים שהפנים אל השקעה מעבר לים, חשוב לעבוד מול בעלי מקצוע שאתה מכיר. בישראל השקעות נדל"ן של המשקיע הפשוט הן מאוד סטנדרטיות. כל אחד עושה זאת לעצמו בלי יותר מדי ידע ושימוש בבעלי מקצוע. בנוגע להשקעה מעבר לים, אני ממליץ מי שזה בתחילת דרכו שיעשה את זה קודם כל במדינות קרובות, כי קשה לנו לשחרר את ידינו ולתת  להם לנהל זאת 100 אחוז בלעדינו, כמו מקומות שתוך גג שעתיים טיסה ניתן להיות שם"

עריכה: ומיכל קדוש 

31/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בכר וקלינבוים
בכר וקלינבוים  |  גרפיקה: אלון כץ
Paris