אודי סגל וענת דוידוב

פרשת 'המכללה': "ידוע לנו שהיו גם קטינות באזור"

עו"ד גליה שמילוביץ', המייצגת חלק מהמתלוננות בפרשה המאגדת בתוכה אלימות מינית קשה: "מדובר בריבוי נפגעות" • ארז הראל ('וואלה') עם הפרטים


השבוע נחשפו פרטים נוספים מפרשת 'המכללה', המאגדת בתוכה פגיעות מיניות קשות לכאורה על ידי ניסן גבני, המוכר כאיש חיי הלילה, וחבריו במסגרת פעילות מועדון הטאבו בתל אביב. ארז הראל ('וואלה') הביא פרטים נוספים על הפרשה הקשה. 

"פרסמנו שהמשטרה פתחה בחקירה פלילית נגד עשרה חשודים, חשד לפגיעות מיניות ואף אונס אכזרי", עדכן הראל. "הפרשה נחשפה לפני יותר משנה בתוכנית 'עובדה'. לאחר שנשים רבות התלוננו במשטרה, מעדויותיהן עלתה תמונה מטלטלת על שימוש של קבוצת גברים במועדון מוכר בתל אביב המכונה 'הטאבו', וזאת לשם פיתוי הנשים הצעירות והובלתן לדירה סמוכה, ושם הם מתגוררים יחד עם נשים צעירות שמתחלפות כבר במשך שנים".

לדבריו, "באותה דירה הם לכאורה מקיימים חיי קהילה של מיניות חופשית ובריאה לאור סצנת ה־BDSM. המתלוננות שיצאו מהמקום מתארות זאת אחרת לגמרי, הן מעידות כי היו בתוך מלכודת מתוחכמת, מנגנון לנרמול הפגיעות המיניות החמורות ומעשי האונס האכזריים שעשו להן. אותן נשים שהגיעו מתוך סקרנות גדולה ורצון לחקור את אותה הסצנה, נפגשות כשהן פוגשות את קבוצת הגברים במקום, וביניהם גם את ניסן גבני, ששמו מוכר כאיזה מומחה".

עוד ביקש הראל להדגיש כי "הנשים תיארו כיצד הן היו זקוקות לאיזו קבוצה משפחתית, וכמעט כולן חוו פגיעות מיניות קשות בעברן, לשיטתן זה מאוד השפיע על הנסיבות שבהן הן הגיעו למקום. החקירה הייתה סמויה במשך תקופה ארוכה, מדברים על מספר גדול של חודשים. לאחרונה הוחלט שלא להאריך את צו איסור הפרסום אודותיה".

"במשטרה סוקרים את כלל העדויות בתקווה שיגיעו נוספות, ככל שיש כאלו, ובהמשך מתכוננים לזמן את החשודים לחקירה", אמר והוסיף: "בשלב זה החשודים טרם זומנו לחקירה. רק לאחרונה נגמר צו איסור הפרסום והשלב הסמוי שלה. ניתן להניח שבקרוב נראה צווי זימון לחקירה ואולי מעצרים".

עו"ד שמילוביץ': "מאוד קשה לצאת נגד קבוצת גברים גדולה וחזקה"

עורכת הדין גליה שמילוביץ', המייצגת חלק מהמתלוננות בפרשה, הגיבה לדברים. "מאחר שמדובר בריבוי של נפגעות יש כאן גם ריבוי של סוגים של סיבות. זה יכול להיות סקרנות לעולם ה־BDSM, וזה נראה מבחוץ כאילו בגלל שמדובר באנשים מפורסמים, בעלי מועדון, יש להם גם מעין הכרה בתוך העולם הזה, כאילו יש להם את הידע איך לנהל את הדבר הזה. בסיטואציה הזו מאוד קל ליצור השפעה שמכפיפה נשים צעירות לתוך סיטואציה שכבר מאוד מאוד קשה לצאת ממנה".

"מי שאני מייצגת הן היו אז בנות 18, גם 20, ידוע לנו שהיו גם קטינות באזור", הבהירה ושיתפה כיצד אותן נשים הגיעו לסיטואציה מורכבת כזו. "מאחר שהחשודים באמת עומדים על הבמה במועדון, מנהלים הופעות, והרבה פעמים כאשר אישה צעירה מקבלת זרקור ומוזמנת להיות חלק מאיזו קבוצה חזקה, נוצרת אותה סיטואציה של 'אולי ככה זה צריך להיות, אולי אני לא מבינה משהו, אולי הדבר הזה זה מה שזה אמור להיות'. חלק מהר מאוד מבינות שהן עוברות פגיעה מאוד חמורה, הן גם מטיחות חלקן את הדברים בפוגעים, חלקן בשלב הזה עוד לא מעיזות להגיש תלונה".

"מאוד קשה לצאת נגד קבוצת גברים כל כך גדולה וכל כך חזקה. חלקן בגלל סיטואציה אישית, שבויות בתוך המנגנון הזה במשך חודשים רבים. מתלוננות נוספות, חשוב שתגיעו להתלונן, לא משנה באיזו דרך", סיכמה.

עריכה: שני רומנו

27/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אודי סגל וענת דוידוב
אודי סגל וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm
Paris