אודי סגל וענת דוידוב

"אי אפשר להתרגל לדבר כזה"

גיל דיקמן, שבת דודתו כרמל גת נחטפה לרצועה, בתגובה לעימות בין חברי הכנסת למשפחות החטופים על רקע סערת הפגרה: "הם צריכים לעבוד אצלנו בכל רגע"


עימות נרשם אתמול (ג') בין חבר הכנסת יצחק פינדרוס לבין משפחות החטופים שהגיעו לדיון בנושא פגרת הפסח של הכנסת בצל המלחמה. במסגרת חילופי הדברים אמר ח"כ פינדרוס לחן אביגדורי, שבנות משפחתו שוחררו מהשבי, "יאללה יאללה", ואילו הוא השיב: "יאללה יאללה תגיד לאימא שלך, יאללה יאללה אתה אומר למשפחות חטופים? החמץ חשוב לך, השבת חשובה לך, הקואליציה חשובה לך, אבל החטופים לא חשובים לך". 

גיל דיקמן, בן דודה של כרמל גת החטופה בשבי חמאס, ביקר את התנהלות חברי הכנסת בימים אלו. "אי אפשר להתרגל לדבר כזה, זה איכשהו מצליח למצוא את הדרכים להחמיר בכל שבוע מחדש. אנחנו הגענו לוועדת הכנסת בתור מה שהתחיל בתור דיון תרבותי על נושא הפגרה, מרגע שחברי הכנסת התחילו להשתלח אחד בשני, הכניסו אותנו לתוך פוליטיקה שהיה לנו מביך להיות שם בכלל. הצביעו והחליטו בכל זאת לעשות את הפגרה. זאת פגרה, הם מחליטים שהם מפסיקים לעבוד בצורה סדירה ולוקחים סוג של חופשה".

"מתכוון לבדוק מה הם עושים בחופשה?", תהו צמד המגישים, ודיקמן השיב נחרצות: "בטח, אנחנו לוקחים את הדבר הזה כאתגר. זה לא איום, זו הבטחה. הם עובדים אצלנו, הם צריכים לעבוד אצלנו בכל רגע, ממשיכים לשלם להם משכורת, ובוודאי שמדובר בנושא כמו החטופים, הזכויות של משפחות החטופים ומשפחות המילואימיניקים, המילואימניקים עצמם, הנרצחים, נרצחי הנובה, שורדי הנובה - יש כל כך הרבה אנשים שנמצאים בסבל מתמשך משבעה באוקטובר, במשך חצי שנה אין לנו יום ואין לנו לילה - ולהם יש פגרה".

דיקמן המשיך ותקף בחריפות: "אנחנו אחרי חצי שנה מנסים לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי לעלות מודעות לעניין. זה נראה כאילו לישראל יש זמן, הכול בסדר, עוד יום בשבי, מה זה כבר אחרי חצי שנה? כל יום כזה, ושמענו אתמול את העדות האמיצה והמדהימה של עמית, אני לא מסוגל לחשוב על זה, על הדברים הנוראיים שהיא עברה שם בשבי. כל יום מצלק את הנפש של האנשים שנמצאים שם, גם נשים וגם גברים שעוברים דברים מזעזעים. הפוליטיקה שלנו מתנהגת כאילו ימים כתיקונם, אפשר ללכת לפגרה".

"כל עוד החטופים לא כאן, נבחרי הציבור שלנו לא עושים הכול", התרעם. "זו מחויבות שלהם לפני כל דבר אחר, לפעול כדי להחזיר את החטופים הביתה. חוץ מזה, בכל ממשלה, לא משנה, ימין, שמאל, נבחרי הציבור יגידו 'בבקשה תפסיקו למחות נגדנו, זה לא נעים לנו'. הצד השני זה איך שאנחנו חווים את הדבר הזה בכל לילה, הידיעות שאנחנו ממשיכים לקבל מחמאס, בכל כמה ימים יש ידיעה על חטוף נוסף שלא בחיים. אנחנו לא רוצים לחשוף פרטים כי משפחות לא קיבלו באופן סופי, אבל זו המציאות - כל יום אנחנו מאבדים שם אנשים".

עריכה: שני רומנו

27/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: JACK GUEZ AFP via Getty Images
Paris