ינון מגל ובן כספית

"ניסיתי להציל אותו אבל לא הצלחתי, קרס עליו הבניין"

הרוג מפגיעה ישירה בקריית שמונה • יוסי ביטון, תושב העיר שהגיע ראשון לזירת הנפילה, תקף: "בתל אביב לא מודעים למה שקורה בצפון - חיים בבועה"


הרוג ופצוע במטח שבוצע לעבר קריית שמונה על ידי חיזבאללה. ינון מגל ובן כספית שוחחו ב־103fm עם יוסי ביטון, תושב העיר שהגיע ראשון לזירת הנפילה, אשר שיחזר את שאירע ושיתף על המציאות בצפון הארץ.

"אני תושב קריית שמונה, חייתי את הקטיושות פה שנים, הייתי חי פה לפני שהיו ממ"דים ומקלטים. אלוהים שומר עליי, אני אומר לך את האמת", אמר ביטון ושיחזר: "אני קם כי אני שומע שיש מלא הפגזות, כל יום יש פה אש, אתמול גם בלילה ישבתי עם חבר, מטחים. אני קם בבוקר, שומע אזעקות, שומע מטח של טילים".

ביטון המשיך וסיפר: "רצתי ישר למיקום איפה שהיה הטיל, אני בא לאזור התעשייה הצפוני, אני רואה את הפגיעה הישירה בבניין. אתה רואה בן אדם, אח שלו יצא פצוע, והוא בהלם. קראתי לו בערבית, הוא אומר לי 'אח שלי', ניסיתי להיכנס להציל אותו אבל לא הצלחתי כי היה עשן. ניסיתי להציל אותו אבל לא הצלחתי, אבל הייתי יכול. קרס עליו הבניין. מפה לשם ניסיתי לחלץ אותו ולא הצלחתי. אחרי זה בפנים היה פיצוץ גדול, ואז עוד יותר גדול".

"אם וחלילה עוד טיל אחד נופל באזור תל אביב איפה שכיכר החטופים, ביירות נמחקת. בתל אביב הם לא מודעים למה שקורה בצפון, הם חיים בבועה אחרת לגמרי", התרעם. "אם אנחנו לא נטפל בשורש בלבנון קריית שמונה, מה שעשו בדרום, יהיה יותר גרוע בצפון. אין מה לפחד, אנחנו כבר מפונים, חמישה חודשים, תיכנס בבירות, תמחק אותם. תראה להם פעם אחת ולתמיד מה קורה, מי זה מדינת ישראל. לא צריכים לפחד מאף אחד, צריכים לשמור על העם שלנו".

עריכה: שני רומנו

27/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אזור הפגיעה
אזור הפגיעה  |  צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון
Paris