איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"ישראל יכולה להקטין תלות, אבל לעולם לא נהיה עצמאים לחלוטין"

מנכ"ל רפא"ל יואב תורג'מן: "אנחנו בחלוקה של חצי-חצי בין יצוא לשוק המקומי" • ציין: "הייתי שמח לא לוותר על השותפות עם האמריקנים"


מנכ"ל רפא"ל יואב תורג'מן שוחח עם ענת דוידוב ב־103fm ושיתף גם בדעתו לגבי הטענות על תלות ישראלית בארה"ב בכל הנוגע לתחמושת: "אני חושב שלישראל יש יכולות עצומות. בסך הכול כשמסתכלים על העולם, אותה מגמת גלובליזציה בכל הקשור לשוק הביטחוני די נעצרה. המדינות לאט לאט מפתחות לעצמן יכולות עצמאיות. אני חושב שישראל יכולה להקטין תלות ברחבי העולם, אנחנו לעולם לא נהיה לחלוטין עצמאיים. יש במערכת הביטחון הישראלית עוצמות אדירות, והעניין הוא לא של יכולת, הוא של החלטה". 

עוד אמר לגבי השפעת המצב בישראל על ההזמנות מהם: "הנושא הזה של המצב הפוליטי הוא כמובן נושא מעניין מאוד, ההשפעה שלו על השוק הביטחוני היא איטית וארוכת טווח. אנחנו לא רואים כרגע השפעה על השוק הביטחוני. אנחנו לא מבחינים בעצירה של הזמנות". 

על היחס בין היצוא לשוק המקומי טען: "אנחנו פחות או יותר נמצאים בחלוקה של בערך חצי-חצי בין ייצוא לשוק מקומי עם נטייה הולכת וגוברת לעלייה בשוק הבין־לאומי". הוסיף: "בשנת 2023 היקף ההזדמנות שקיבלנו ממדינות העולם עלה בהיקפו על כל ההזדמנות בשנים קודמות שקיבלה רפא"ל".

27/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


כיפת ברזל - ארכיון
כיפת ברזל - ארכיון  |  צילום: יוסי זליגר/פלאש90
Paris