בן כספית ואריה אלדד

"בסיעות החרדיות אומרים - 'מעולם לא היינו במשבר כה דרמטי סביב הגיוס'"

ישי כהן ('כיכר השבת'): "בסיעות החרדיות מעריכים כי אם בג"ץ עוצר את התקציבים, סיכוי סביר שיחסי החרדים עם נתניהו בממשלה הולכים לפיצוץ"


הרב משה צדקה טען היום (ד') כי גם מי שלא לומד תורה, לא יתגייס. ישי כהן ('כיכר השבת') התייחס לדבריו, "הרב הוא מהמנהיגים הבולטים בש"ס, שמשפיעים בעיקר בנושא חוק הגיוס, אם חשבתי שנראה גיוס של חרדים שלא לומדים אז להפך, הם מתנגדים לגיוס חרדים גם כאלו שלא לומדים. זה לא רק הרב צדקה, מדובר בעוד רבנים ספרדים".

עוד אמר: "בסיעות החרדיות יש כעס שאומר שהיועצת המשפטית לממשלה שינתה כיוון בימים האחרונים והיא די מתנגדת לכל הצעה שעולה. יש אפילו מישהו שמעלה טענה שזה בעקבות העובדה שגדעון סער פרש מהממשלה והוא זה שמינה אותה". 

לטענתו, "בסיעות החרדיות אומרים - 'מעולם לא היינו במשבר כל כך דרמטי סביב סוגיית הגיוס כשאין לאף אחד פתרון'. עכשיו השאלה - מה קורה ביום שאחרי? יכול להיות שכבר ביום ראשון הקרוב בג"ץ יאמר, 'עצרו את התקציבים לישיבות והכוללים' ואז מה יעשו הסיעות החרדיות? בכירים בסיעות החרדיות טוענים שהם מעריכים שאין סיכוי בממשלה הנוכחית להעביר חוק שיתגבר על בג"ץ בסוגיית החזר התקציבים לעולם הישיבות והכוללים, בטח לעקוף את בג"ץ בסוגיית הגיוס עצמה, לכן הם די מעריכים שאם בג"ץ נותן החלטה בימים הקרובים שעוצרת את התקציבים, סיכוי סביר שהיחסים שלהם עם נתניהו בממשלה הנוכחית הולך לפיצוץ". 

27/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לכתבה
למצולם אין קשר לכתבה  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris