אודי סגל ואלי כהן

"אחד מכל שלושה חולים באפילפסיה לא מגיע לאיזון תרופתי"

בעקבות התקף אפילפסיה ובגיל 30 בלבד עומר דץ הלך לעולמו • ד"ר יונת דרור, מנכ"לית האגודה הישראלית לאפילפסיה, ביקשה להעלות את המודעות


השבוע הלך לעולמו עומר דץ, בנם של אורנה ומשה, כתוצאה מהתקף אפילפסיה וכשהוא רק בן 30. פטירתו של דץ הבן הביאה לשאלות רבות בנוגע למחלה ולעלייה במודעות לסכנות הטמונות בה. ד"ר יונת דרור, מנכ"לית האגודה הישראלית לאפילפסיה ואימא לילדה חולת אפילפסיה, התייחסה לדברים. 

"זה מעורר כמובן המון חרדות, אני חושבת שמעט מאוד חולים ובני משפחה היו מודעים לאפשרות הזו", הודתה ד"ר דרור ומיהרה להרגיע: "זה אירוע מאוד נדיר, אבל הוא אפשרי - אחד לאלף בכלל החולים. בישראל חיים מעל 90 אלף חולי אפילפסיה, מחלה מאוד שכיחה, בערך שני שליש מהחולים מגיעים לאיזון תרופתי. אפשר לטפל בתסמינים באמצעות תרופות או לפעמים ניתוחים, והחולים לא סובלים יותר מהפרכוסים, אבל אחד מכל שלושה לא מגיע לאיזון תרופתי".

עוד ציינה כי "מצד אחד חשוב להכיר את הנושא, גם כדי להפיג את החרדה, וגם כי כל מיני דברים שאפשר בתור חולים או בני משפחה לנקוט. למשל לא להישאר לבד בזמן פרכוס. אצלנו באתר אפשר למצוא את כל המידע. באופן כללי אצל הציבור הרחב חשוב להעלות את המודעות למחלה, כמה היא נפוצה בקרב הציבור. העניין הוא להוריד את הפרכוסים, ויש כל מיני דברים שאפשר לעשות".

29/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אודי סגל ואלי כהן
אודי סגל ואלי כהן  |  צילומים: 103fm ופתחון לב
Paris