ניסים משעל וטל שלו

"יש כאן יצירת דרמה מלאכותית"

ניסים זאב, ממייסדי תנועת ש"ס, התייחס לסערה סביב חוק הגיוס החדש וטען: "המטרה היא אחת - לא רוצים לראות את החרדים עם הימין"


ניסים זאב, ממייסדי תנועת ש"ס, שוחח עם ניסים משעל וטל שלו ב־103fm והביע את דעתו באשר לדיון הסוער סביב חוק הגיוס החדש והשנוי במחלוקת, הנוגע בעיקר בסוגיית גיוס החרדים בימים קשים אלה של מלחמה. 

"יש כאן תעמולת גיוס בני הישיבות", טען זאב בפתח השיחה. "אף אחת מממשלות ישראל לא רצתה את החרדים, לא רוצה אותם, ואין כבר משבר, יש כאן יצירת דרמה, משהו מלאכותי, שהמטרה שלו היא אחת ויחידה - לא רוצים לראות את הימין את החרדים. אם צריך כוח אדם, תיתנו את הכלים, אין כלים. היו בכל ממשלות ישראל לדורותיהן, אף אחד לא רצה את החרדים".

זאב המשיך והתרעם: "אז איך הם רוצים לגייס חרדים כשאין את היכולת של הצבא והנכונות קודם כול? היום מעדיפים ערבים על פני חרדים. אם רוצים חרדים, קודם כול להפסיק את ההסתה, הקמפיין, כל התעמולה. יש הרבה משרתים חרדים בצבא שלא רוצים להכיר בהם ולא מכירים בהם ולא רוצים אותם - זו האמת. הייתי בשירות קרבי, אומנם מקוצר, הייתי תומך לחימה. גם הדרוזים, היה להם גדוד אחד, פירקו אותו. אם מישהו חושב שבני הישיבות חיים רק על הכסף של המדינה, הוא נמצא בתפיסת עולם הזויה, שגויה, לא מבינים מה זה עולם התורה".

"כל אלה שעוזבים את הישיבות, ואני אומר לך, חמישים אחוזים כמעט שבסופו של דבר הולכים לעבוד ולהקים משפחות, לא הייתה להם בעיה לשרת שירות צבאי מקוצר, ובזמן מילואים לגייס אותם? הסכנה של עם ישראל זה לא רק ביחידות קרביות, מי מוביל היום את הטנקים? את המשאיות? אין נהגים היום", תקף.

לדבריו, "אף אחד לא מחפש פתרונות או לשלב אותם באמת, כל פעם התעמולה הזו צצה מחדש, מפני שזה נוח לממשלה הזו, לממשלה אחרת או לאופוזיציה שבכל מחיר רוצה להטביע אותה בים, אבל זה לא יעזור".

עריכה: שני רומנו

28/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניסים זאב
ניסים זאב  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris