סיון כהן

"הגיע הזמן להיפרד מהפועלים הפלסטינים מיו"ש"

ערן רולס ממרכז הבנייה הישראלי על סוגית הפועלים הפלסטינים והעסקתם בימים אלו: "הם גורמים נזקים רבים לתשתיות המבנים כתוצאה מלאומנות"


ערן רולס ממרכז הבנייה הישראלי שוחח עם סיון כהן ב־103fm על כינוס הוועדה אתמול (ד') בכנסת בנושא ענף הבנייה ברקע המלחמה, שבה דנו, בין היתר, בסוגיית הפועלים הפלסטינים ובנזקים הצפויים בעקבות המשך העסקתם.

"הוועדה עסקה בנושא של הכנסת טכנולוגיות בנייה למען שיפור איכות הבנייה והמהירות שלה כדי לחסוך גם בידיים עובדות", אמר והוסיף: "אנו יודעים שכרגע הבעיה בישראל היא שאין פועלים, בעוד שהיום גם לא מכניסים את הפועלים הפלסטינים, ובצדק. כל מנהל עבודה באתר בנייה יגיד לך מה שאני אומר - הגיע הזמן להיפרד מהפועלים הפלסטינים מיהודה ושומרון".

על אותם הפועלים טען בצורה ברורה וחד משמעית: "הנקודה היא שגם אם יש אחוזים בודדים של פועלים פלסטינים שגורמים נזק, זה הפך להיות חלק מעלויות תמחור של פרויקט הכוללות תיקון נזקים כתוצאה מלאומנות. הם גורמים נזקים לצינורות הביוב, מכניסים מים לתוך ארונות החשמל, עושים שריטות בתוך הבית. התרגלנו לזה כבר וראינו שכסף זה בסוף לא מה שקונה אותם".

"אני חושב שיש פה הזדמנות היסטורית להגיד להם שלום ולא להתראות. כל מנהל עבודה יגיד לך שפועל זר איכותי עושה עבודה שהתפוקה שלה היא פי שניים מפועל פלסטיני", סיכם.

28/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום אילוסטרציה: Getty Images
Paris