רון קופמן ואריה אלדד

"מציע הסכם עם ממשלת לבנון"

ח"כ רם בן ברק הבהיר כיצד, לדבריו, יש לסיים את המתרחש בצפון: "אנו יודעים שזה ייגמר בהסכם" • על ההפסד בפריימריז: "שנינו רצינו לנצח"


אתמול (ה') תם הפריימריז ביש עתיד בניצחון ראש האופוזיציה יש עתיד, זאת לאחר קרב צמוד למדי עם חבר הכנסת רם בן ברק על ראש המפלגה. עוד פורסם כי הפער בין השניים היה של כ־30 קולות בלבד. הדברים באים על רקע המלחמה מול חמאס וההסלמה בצפון, ההולכת וגוברת בכל יום שעובר. ח"כ בן ברק הגיב לדברים והתייחס לזירה הצפונית. 

"היו בחירות הוגנות ומכובדות", אמר ח"כ בן ברק בפתח השיחה. "גם לפיד וגם אני ניהלנו אותן בצורה טובה מאוד, שנינו מאוד רצינו לנצח, שנינו ניהלנו קמפיין די קשוח על אותם אנשים שאמורים לבחור. יאיר ניצח, אנחנו מכבדים את התוצאות. יש עתיד היא מפלגה בת 12 עוד מעט, היא הוקמה על ידי לפיד ועל פי התקנון שלה היא אמורה להיפך בצורה הדרגתית לדמוקרטית, זה היה השלב הראשון".

עוד טען כי "התוצאות מראות שלפחות חצי מחברי הוועידה מאוד רוצים, היו שם קרוב ל־85 אחוזי הצבעה. בלי לנקוב בשמות, אני לא רוצה לראות אצלנו ברשימה אנשים כמו שנמצאים בכמה רשימות אחרות, לכן צריך לראות איך גם עושים פריימריז וגם עושים את זה חכם, כדי לא ליצור מצב שאנשים לא ראויים ישתלטו על המפלגה".

מיד לאחר מכן התייחס חבר הכנסת להמשך הלחימה ולהסלמה הגוברת בחזית הצפונית מול חיזבאללה. "החזרת החטופים, בעייני משימה ראשונה במעלה ואחרי זה לנצח אתה מלחמה בעזה ולהחזיר את התושבים לצפון, אם אפשר בלי מלחמה. אני לא בטוח שאפשר, אבל גם נסראללה מבין וגם אנחנו יודעים שבצפון זה ייגמר בהסכם, אנחנו הרי לא נכבוש את כל לבנון. מאחר ואנחנו מבינים שזה ייגמר בהסכם, אני חושב שנכון לנסות להגיע להסכם לפני המלחמה, אבל אני לא חי באשליות".

"אני מציע הסכם עם ממשלת לבנון בגיבוי בינלאומי. הטעות הכי גדולה שלנו זה שאנחנו נתנו לחמאס או לארגון טרור, מבחינתי כולם אותם נבלות, להם לגדול ולא גדענו אותם", הדגיש. "אנחנו השתננו. אנחנו נשתנה. אני בטוח שאחרי שבעה באוקטובר אנחנו נשתנה. אנחנו מבינים שחותמים הסכמים וצריך להגיב על כל הפרה. כשיצאנו ב־2006 מלבנון, אהוד ברק אמר שהוא יגיב על כל טיל במתקפה חסרת תקדים ולא עשה את זה, הם הפרו את ההסכם ולא עשינו שום דבר, לחמאס נתנו לגדול שנים ולא עשינו שום דבר. את הלקח הזה כולנו למדנו".

לסיום הבהיר ח"כ בן ברק כי "אנחנו עושים הרבה עכשיו, יש מלחמה בצפון, המלחמה הזו תצטרך להפוך לכוללת אם לא תהיה לנו ברירה. גם במלחמה הכוללת היא תגמר בהסכם, אנחנו לא נחזיק 40 ק"מ בתוך לבנון".

עריכה: שני רומנו

29/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רם בן ברק
רם בן ברק  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90
Paris