אודי סגל וענת דוידוב

"יש משפחות חטופים שרכבו על גביהן ועושים ניצול ציני של כאבן"

השר יצחק וסרלאוף בתגובה להפגנות משפחות החטופים • על ההתנהלות מול המצב בצפון: "מתריע שהרשויות שם בקריסה, תשחררו את התקציב"


שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף התייחס אתמול (א') להפגנות משפחות החטופים הקוראות ליציאה לבחירות בצל המלחמה, ואמר: "כל המטרה של המחאה זו הפלת הממשלה, פעם בגלל הרפורמה ופעם בגלל המלחמה". בשיחתו עם אודי סגל וענת דוידוב התייחס לדברים.

"יש משפחות חטופים שרכבו על גביהן, עושים ניצול ציני של הכאב שלהן", טען השר וסרלאוף. "זאת אותה גברת בשינוי אדרת, כל פעם הם מביאים שלטים אחרים. צריך להפריד את זה, החטופים הם קונצנזוס רחב, זה לא נכון לעשות את זה, זה מהלך לאומי שצריך להיות רחב כמה שיותר. ברגע שמכניסים לו פוליטיקה - זה טעם לפגם. אני לא שופט אף משפחה של חטוף, הם יכולים לעשות מה שהם רוצים, ואני צריך להסתכל להם בעיניים".

באשר למצב בצפון הארץ בעקבות ההסלמה הגוברת מצד חיזבאללה, זעק: "אני מתריע יום אחר יום שהרשויות שם בקריסה. אני חבר ממשלה וזה לא צעד נורמלי לעשות, שאני יוצא בפומבי, בתקשורת, נגד ההתחייבויות של הממשלה, של ראש הממשלה, שהיה עם ראשי הרשויות בקו עימות לפני חודשיים ואמר להם 'תוך עשרה ימים אנחנו מעבירים החלטת ממשלה לסייע לכם'. ומאז עובר עוד יום, עוד יום, עוד טילים, עוד פצועים, ויש אלפי מפונים - מה עוד צריך לקרות כדי שיעבירו להם את התקציב הזה?"

"אנשים שמתעסקים עם זה בדיונים עם האוצר, עוד לא סיימו להגיש את כל התוכניות. למען השם, אנחנו במלחמה, יש זמן עכשיו? שחררו את התקציב", תקף. "בסופו של דבר, המשרד עובד, אנחנו נותנים את כל מה שאנחנו יכולים. זה קצת נותן להם יכולת להרים את הראש מעל המים, אבל בסוף צריך את התמיכה הממשלתית. אמרו לי שעד פסח מעבירים את זה ויהי מה, אני אשב איתם היום וארד לפרטים. אנחנו לא פראיירים, נשב איתם, נלמד את החומר, והכי חשוב - תעשו. הסיוע הנפשי, החינוכי, התרבותי, הפגות למפונים, יש שם ילדים. שרים בדרך כלל נותנים הנחיה, אבל לא בתוכנית הזו, בדבר הזה, דווקא בגלל שאנחנו במלחמה והרשויות שם באמת קורסות, ואני יודע את זה".

עריכה: שני רומנו

01/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יצחק וסרלאוף
יצחק וסרלאוף  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris