אודי סגל וענת דוידוב

משפחות חטופים דורשות שינוי

מתן וסרמן ('מעריב') על שבוע ההפגנות של משפחות חטופים מול הכנסת: "ראינו נוכחות מאוד גבוהה של משתתפים ולהט לעשות את השינוי"


מעלים הילוך: אתמול (א') פתחו בני משפחות חטופים, לצד שורת ארגוני מחאה וארגוני חברה אזרחית, בשבוע של אירועי מחאה מול משכן הכנסת, זאת נוכח קריאתם לפיזור הכנסת וליציאה לבחירות ואף להתפטרותו של רה"מ בנימין נתניהו מתפקידו. מתן וסרמן ('מעריב') הביא פרטים נוספים על ההפגנות הצפויות ועל ההפגנה שנערכה אמש (א').

"אתמול היה היום הראשון של ההפגנה הזו, מבחינת המתכונת החדשה שלה", אמר וסרמן. "ראינו נוכחות מאוד גבוהה של משתתפים, כאב מהצד אחד על המצב, שהם מגדירים כמצב אולי הגרוע ביותר שבו הייתה המדינה, ומצד שני ראינו באמת להט לעשות את השינוי. זה עוד התחיל במוצ"ש, ראינו התלכדויות של מחאות, בין מחאת המשפחות למחאות הפוליטיות".

וסרמן המשיך וטען כי "אם עד עכשיו היה ניסיון שלא לקשר בין הדברים, משהו נשבר אתמול - אמרו שהגיע הזמן לייצר איזשהו הד יותר משמעותי למחאה ולחבר בין הדברים. ראינו את זה גם בנושא שאין התקדמות בעסקת החטופים וגם בנושאים הפוליטיים, שרבים מדי מרגישים שהממשלה לא מייצגת אותם".

נוסף על כך ציין וסרמן: "להבדיל אולי ממוצאי השבת ובשבועות קודמים שהחיכוך היה משמעותי ורב יותר, אתמול היה ניסיון גם לתחום את זה מבחינת שעות פעילות המחאה וגם לא להגיע לעימותים, בטח שאנחנו נמצאים במקום אולי רגיש יותר, בסמיכות לכנסת".

"הרעיון היה לאו דווקא לייצר הפגנה נקודתית ומחאה שאולי תגלוש לפסים שאנחנו לא רוצים לראות, אלא לייצר אפקט השבוע בשביל להדביק את אווירת המחאה יחד וכל מי שמשתף את השקפת העולם הזו מאשר לייצר משהו נקודתי. טוענים שתהיה נוכחות קבועה בכנסת, לפחות עד יום רביעי, יצרו לו"ז מפורט של תוכניות - מבחינתם הדרישה היא להגיע לבחירות", הדגיש.

עריכה: שני רומנו

01/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנות משפחות חטופים
הפגנות משפחות חטופים  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris