איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"המנוע של ההייטק הישראלי בהחלט ממשיך לעבוד"

אבי חסון, מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל התייחס למצב ההיטק הישראלי בימים אלו: "היינו בטוחים שתהיה השפעה עמוקה יותר וזה לא קרה"


אבי חסון, מנכ"ל סטארט-אפ ניישן סנטרל, לשעבר המדען הראשי של משרד הכלכלה וראש רשות החדשנות, הסביר כי למרות המלחמה ההייטק הישראלי הוא נקודת חוזק של הכלכלה הישראלית גם בזמן משבר.

בפתח השיחה הבהיר חסון נחרצות כי "המנוע של ההייטק הישראלי בהחלט ממשיך לעבוד וזוכה לאמון המשקיעים, גם בתקופה הזו".

האם יש ניתוק בין מצב המלחמה למצב ההייטק?
"המלחמה משפיעה על ההייטק כמו על כל אזרח במדינה. הרבה הייטקיסטים עשו שירות מילואים, וברור שהמלחמה השפיעה, גם מבחינת המשקיעים. היינו בטוחים שתהיה השפעה עמוקה יותר, וזה לא קרה. הצרכנים שמחפשים את הטכנולוגיה החדשנית הישראלית עדיין מאוד מעוניינים בה".

עוד הוסיף בהמשך כי "האנשים מחפשים את החדשנות הישראלית כי היא מאוד מיוחדת. אם לסכם את הדוח, יש יציבות מאוד גדולה, וזה אומר שההייטק עשה את שלו. אם אנחנו רוצים לוודא שגם בעוד שלוש או ארבע שנים עדיין יהיו דוחות כאלה, יש לשנות את התנהלותה של הממשלה באשר לתקצוב ענפים מסוימים במשק, כמו גם תקצוב החינוך וכדומה. לממשלה יש תפקיד בראש ובראשונה להשקיע בחינוך ובהשכלה גבוהה".

לסיום טען: "רשות החדשנות קיבלה מימון חירום לתמוך בחדשנות גם בתקופה זו, אך היא רכיב אחד שזורם להייטק. יש חינוך, יש את המכון הוולקני וכדומה. בסוף יש גבול לכמה הסקטור הזה יוכל לבצע ללא התמיכה הממשלתית".

עריכה: אסף חרמוני

31/03/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איפה הכסף עם ענת דוידוב
איפה הכסף עם ענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris