איריס קול

"ייקח עשורים לעכל את מה שקרה לנו"

הזמר גלעד כהנא סיפר על תחושותיו בעקבות מאורעות 7 באוקטובר • שיתף כי שר למשפחה אבלה: "אנשים שהיו בבית העלמין פרצו בבכי ושרו את השיר ביחד"


הזמר והיוצר גלעד כהנא שוחח עם איריס קול על הסינגל החדש 'לפעמים' (חוסר אמונה בתעופה) בפתח דבריו התייחס הזמר למצב הביטחוני בארץ: "אתמול ראיתי את מהדורת החדשות, בגדול זה נראה כאילו אני בעוד סרט של סוף העולם בנטפליקס, כולם נגד כולם".

הזמר סיפר על תחושת הפיצול שהתפרצה בעם אחרי האחדות של 7 באוקטובר: "אני חייב להגיד לך שמ-7 באוקטובר, במופעים לא היה משהו שהזכיר של מה שהיה לפני 7 באוקטובר. היו הופעות מול מפונים, מול ניצולים מהנובה, מופעים בבתי עלמין, ערבי הנצחה. לא הייתה שום תחושה של פיצול, אבל הפיצול הזה הוא מבטא משהו עמוק שאי אפשר לחנוק אותו והדברים מתגלים מחדש ביתר שאת".

בהמשך שיתף בהופעתו למשפחה אבלה של חיילת, שם ביצע את שירו 'גד' לבקשת דודה של החיילת: "התחלנו לשיר את 'גד', שזה היה השיר האהוב עליה, ואיך שהתחלתי לשיר, כולם, כל ה-200 אנשים שהיו בבית העלמין פרצו בבכי ושרו את השיר ביחד והיה מין סנכרון כזה ואתה מבין ששיר הוא מרכבה, לסנכרון, כלומר כל הלבבות הסתנכרנו סביב העובדה שיש לשיר קצב, ומילים שאפשר לשיר אותם ביחד, כולנו בוכים, האמא, אני, הנגנים, בוכים יחד אבל. זה היה מעין רגע שאתה מבין את התפקיד שלך בתוך הדבר, הרגשה שכולנו באמת קשורים אחד לשני בעבותות. יש הרבה ויכוחים ובעיות לפתור, אבל זה רגע שבו באמת 200 לבבות מסונכרנים. זה רגע של שייכות לרקמה אנושית".

לסיום אמר: "זו טראומה שאני לא חושב שהמדינה בכלל עיכלה, חושב שייקח עשורים לעבד את המידע לעכל את מה שקרה לנו".

האזינו לשירו החדש

01/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גלעד כהנא
גלעד כהנא  |  צילום: פלאש 90
Paris