איפה הכסף
עם ענת דוידוב

ענף התיירות מתאושש?

שלוש מחברות התעופה המובילות בעולם חזרו להפעיל טיסות בישראל • טלי נוי, סמנכ"לית מכירות ושיווק ב'איסתא', על הבשורה


לאחר כחצי שנה שלוש חברות התעופה המובילות - 'בריטיש אירוויז', 'איבריה אקספרס' ו־'KLM' ההולנדית - ישובו להפעיל טיסות לישראל וממנה. טלי נוי, סמנכ"לית מכירות ושיווק ב'איסתא', הביאה פרטים נוספים על הבשורה

"כרגע זה עוד לא באמת משפיע על המחירים, לא רואים צניחה או ירידה בניגוד למה שרוצים או מייחלים", הדגישה. "זה ייתן יותר אפשרויות, כי כמות המושבים והאפשרויות לטוס לחו"ל הייתה מאוד מוגבלת ומאוד קטנה. נורא תלוי מתי ובאיזו מחלקה. רואים עלייה של בערך 20 אחוז לעומת פסח בשנה שעברה. לא חוזרים באותה תדירות כמו שהיה בעבר, גם מבחינת כמות הטיסות ביום ובשבוע וגם המטוסים השונים. אם פעם המטוסים היו גדולים, היום מדברים על מטוסים צרי גוף המכילים פחות או יותר חצי מהמקומות, יש פחות מושבים על המטוס ופחות טיסות. זה אומר שאין באמת הרבה יותר מקומות לטוס". 

עוד הוסיפה כי "לא מעט חברות עוצרות בלרנקה. אלה לא הטיסות שהיינו רגילים אליהן פעם. גם בטיסות לארה"ב אנחנו עדיין לא רואים בשורה. פסח הקרוב מסתמן עם הרבה חופשות בארה"ב. ארה"ב ותאילנד אלה היעדים המבוקשים כי הם רחוקים, רואים גם הרבה מאוד ביקושים ליעדים קרובים. זו בשורה משמחת ללקוח הישראלי שטיסות הלואו קוסט חוזרות, אבל כל הרעיון במחיר נמוך מבוסס על הזמנה מראש. כשמזמינים לעוד יומיים או לעוד שבו, לא נהנים ממחירים כל כך אטרקטיביים. כל פעולה או שינוי במדינה עלול לערער את החברות הזרות, ואז כל הטיסות עלולות להתבטל. מי שמתכנן חופשה לקיץ, ההמלצה היא להתבסס כמה שיותר על החברות הישראליות ועל הסוכנים שייתנו את האינפורמציה". 

עריכה: מיכל קדוש 

02/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מטוס אל על - ארכיון, למצולם אין קשר לנאמר
מטוס אל על - ארכיון, למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris